کد خبر: 1699
15/06/07 - 4:48 ق.ظ

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بازارچه عفاف و حجاب در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه خبری ححاب به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام محمدرضا حشمتی گفت: نمایشگاه قرآن امسال از ۲ بخش محتوایی و بخش فروش تشکیل می شود که در بخش فروشگاهی ۲ بازارچه جدید اضافه شده است و برای اولین بار بازارچه عفاف و حجاب ، همچنین بازارچه اغذیه ماه مبارک رمضان به صورت مجزا و متمرکز در معرض بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

وی درباره برنامه های معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در سال ۹۴ گفت: مهمترین برنامه، نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان است که به روال سال های گذشته کارهای آن انجام می شود و در حال حاضر کمیته های مربوطه شکل گرفته است.

براساس گزارش ستاد برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، حشمتی تهیه سامانه جامع قرآن را برنامه بعدی وزارت ارشاد دانست و افزود: تهیه این پرتال جامع قرآنی از سال گذشته شروع شده و هم اینک طراحی های آن انجام شده و در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم.

معاون وزیر ارشاد همچنین گفت: بانک جامع اطلاعاتی برای هشت صنف قرآنی شامل قاریان، حافظان، خادمان قرآنی، ناشران و مولفان قرآنی، مترجمین و هنرمندان قرآنی مانند خوشنویسان و هنرمندان سینمایی و در بخش نغماتی چون تواشیح و سرودهای قرآنی است.

وی حمایت از تولیدات قرآنی در عرصه هنر شامل فیلم های کوتاه، بلند و انیمیشن های قرآنی را از دیگر برنامه های معاونت قرآنی وزارت ارشاد در سال جاری دانست و گفت: در این زمینه هشت کارگروه تشکیل شده که تمام نهادهای مربوط در این کارگروه ها حضور دارند و پیشنهادهای دریافتی جهت حمایت مطرح می شود.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری شهرداری تهران از ابتدای ماه مبارک رمضان به مدت یک ماه در محوطه عباس آباد شامل باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب برگزار می شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32