کد خبر: 1699
15/06/07 - 4:48 ق.ظ

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بازارچه عفاف و حجاب در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه خبری ححاب به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام محمدرضا حشمتی گفت: نمایشگاه قرآن امسال از ۲ بخش محتوایی و بخش فروش تشکیل می شود که در بخش فروشگاهی ۲ بازارچه جدید اضافه شده است و برای اولین بار بازارچه عفاف و حجاب ، همچنین بازارچه اغذیه ماه مبارک رمضان به صورت مجزا و متمرکز در معرض بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

وی درباره برنامه های معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در سال ۹۴ گفت: مهمترین برنامه، نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان است که به روال سال های گذشته کارهای آن انجام می شود و در حال حاضر کمیته های مربوطه شکل گرفته است.

براساس گزارش ستاد برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، حشمتی تهیه سامانه جامع قرآن را برنامه بعدی وزارت ارشاد دانست و افزود: تهیه این پرتال جامع قرآنی از سال گذشته شروع شده و هم اینک طراحی های آن انجام شده و در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم.

معاون وزیر ارشاد همچنین گفت: بانک جامع اطلاعاتی برای هشت صنف قرآنی شامل قاریان، حافظان، خادمان قرآنی، ناشران و مولفان قرآنی، مترجمین و هنرمندان قرآنی مانند خوشنویسان و هنرمندان سینمایی و در بخش نغماتی چون تواشیح و سرودهای قرآنی است.

وی حمایت از تولیدات قرآنی در عرصه هنر شامل فیلم های کوتاه، بلند و انیمیشن های قرآنی را از دیگر برنامه های معاونت قرآنی وزارت ارشاد در سال جاری دانست و گفت: در این زمینه هشت کارگروه تشکیل شده که تمام نهادهای مربوط در این کارگروه ها حضور دارند و پیشنهادهای دریافتی جهت حمایت مطرح می شود.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری شهرداری تهران از ابتدای ماه مبارک رمضان به مدت یک ماه در محوطه عباس آباد شامل باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب برگزار می شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32