کد خبر: 1694
15/06/06 - 11:42 ق.ظ

عفاف و حجاب ،نه تنها برای انسان ها محدودیت نمی آورد بلکه با حفظ شخصیت و کرامت و مصونیت زنان ،زمینه های حضور فعال را برای آنان در اجتماع فراهم می سازد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از نیک نما،عفاف و حجاب ،تنها ویژه زن نیست بلکه مردان نیز باید پاکدامنی و پوشش داشته باشند .ولی از آن روی که زن نماد زیبایی در خلقت و شاهکار آفرینش است بیشترین تاکید در حجاب ،متوجه زنان شده است.

ظرافت آفرینش زن همچون گل است.مانند گل ،مظهر نشاط،طراوت،لطافت و زیبایی است و به راحتی نیز پژمرده می شود.زن،کانون عاطفه و احساسات است از این رو با هر تلنگری فرو میریزد .هر میوه ای که ارزشمند تر و ظریفتر است ،پوششی محکمتر نیاز دارد.

فواید و پیامدهای مثبت حجاب را در چهار محور فردی،خانوادگی ،اجتماعی و اقتصادی میتوان تقسیم نمود.در بعد فردی ایجاد آرامش روحی و روانی و عدم تهییج و تحرک جنسی از مهمترین فواید حجاب می باشد.

در بعد خانوادگی باید گفت رعایت حجاب باعث استحکام بیش از پیش خانواده می گردد و عدم رعایت آن موجب تزلزل بنیان خانواده می شود.

در بعد اجتماعی حفظ و استیفای نیروی کار در سطح جامعه از یک سو و ایجاد ثبات و فضای معنوی و به دور از بی بند باری و در حقیقت پیشرفت و توسعه کشور مبتنی بر حفظ حجاب است،اسلام میخواهدلذت های نامشروع جنسی صرفا در چارچوب خانواده شکل بگیرد.

در بعد اقتصادی به دلیل سادگی و ایجاد یک دستی در پوشش زنان در بیرون از منزل ،می تواند از بعد اقتصادی نیز کاهش تقاضاهای مد پرستی و تجمل گرایی زنان تاثیر مثبتی داشته باشد.

از میان همه این پیامدها شاید بتوان گفت مهم ترین پیامدهای مثبت عفاف و حجاب در بعد خانوادگی و اجتماعی رقم می خورد.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32