کد خبر: 1654
15/06/05 - 4:03 ب.ظ

امام جمعه رودسر گفت: قیام خونین ۱۵ خرداد ماه سال ۴۲ نخستین حرکت منسجم ملت ایران علیه حکومت ستم‌شاهی بود و چهره کریه رژیم پهلوی را افشا کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از رودسر، حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تسلیت ارتحال امام (ره) اظهار کرد: در عصر حاضر امام (ره) بزرگ‌ترین انقلاب را در جهان رقم زد.

وی به مبارزه سیاسی و دشمن‌ستیزی امام (ره) اشاره کرد و افزود: انقلاب امام (ره) زمینه‌ساز انقلاب امام مهدی (عج) است.

دستجردی مردم ایران را میراث‌دار مکتب امام (ره) خواند و بیان کرد: استکبارستیزی و رهایی از سلطه شوم ظالم از مهم‌ترین پیام انقلاب امام (ره) است و این تفکر توانسته آزاداندیشان بسیاری را در جهان جذب کند.

امام جمعه رودسر تصریح کرد: انقلاب‌های متعددی در راستای بیداری اسلامی و بر گرفته از انقلاب اسلامی در جهان ایجاد شده است.

وی بر گرامی‌داشت شهدای قیام ۱۵ خرداد تاکید کرد و گفت: ۱۵ خرداد ماه سال ۴۲ نخستین حرکت منسجم ملت ایران علیه حکومت ظالمانه ستم‌شاهی بود و چهره زشت رژیم پهلوی را افشا کرد.

دستجردی با بیان اینکه ۱۵ خرداد ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: ایستادگی در مقابل زورگویان از ویژگی مکتب امام (ره) محسوب می‌شود و امروز با تبعیت از این سیره باید در مقابل دشمنان ایران اسلامی ایستادگی کنیم.

امام جمعه رودسر به سالروز قیام میرزا کوچک جنگلی اشاره کرد و یادآور شد: روحانی مبارز میرزا کوچک جنگلی در دفاع از دین اسلام و مبارزه با استعمار و استبداد نقش برجسته‌ای ایفا کرد.

وی با اشاره به اینکه مردم خدمات ارزشمند میرزا کوچک جنگلی را فراموش نمی‌کنند، اظهار کرد: مقابله با بیگانگان و برقراری عدالت و آزادی از اهداف قیام میرزا کوچک جنگلی بود.

دستجردی بر رعایت حجاب اسلامی در جامعه تاکید کرد و افزود: حجاب بارزترین هویت زن مسلمان است و با رعایت آن جامعه از بسیاری از آسیب‌ها حفظ می‌شود.

امام جمعه رودسر خواستار تشکیل ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در رودسر شد و بیان کرد: متولیان امر به‌ویژه نیروی انتظامی در مبارزه با بدحجابی و بی‌حجابی که به ارزش‌های جامعه آسیب می‌رساند توجه بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32