کد خبر: 1647
15/06/05 - 3:41 ب.ظ

سومین یادواره ملی طلوع خرداد با اجرای تعزیه کشف حجاب در ورامین کار خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا در این نمایش سنتی که روز جمعه در میدان حضرت امام خمینی(ره) ورامین برگزار شد، گوشه هایی از تاریخ انقلاب اسلامی به نمایش درآمد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین در حاشیه برگزاری این نمایش به خبرنگار ایرنا گفت: اجرای تعزیه کشف حجاب با همکاری انجمن تعزیه شهرستان ورامین و به منظور آغاز سومین یادواره ملی طلوع خرداد اجرا شده و اجرای آن در رابطه با رشادت و از خودگذشتگی مردان و زنانی است که در راه اعتلای اسلام که همان راه انبیاء و اولیاء الله است، جان خود را تقدیم اسلام کردند.

حمید آرمان مهر افزود: در اجرای این تعزیه کلیه گروه های تعزیه فعال شهرستان ورامین حضور داشته و ایفای نقش کرده اند.

وی گفت: پرداختن به ننگ کشف حجاب رژیم رضا شاه و قیام های مردمی و به خصوص قیام خونین کفن پوشان ورامین در ۱۵خرداد سال ۴۲ از مهم ترین بخش های این تعزیه است.

سومین یادواره ملی طلوع خرداد در محورهای آراء و اندیشه های امام خمینی(ره)،انقلاب اسلامی در آیینه فرهنگ و ادب و هنر، نقش حماسه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی، نقش زنان در قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی، توجه ویژه به جایگاه قیام ۱۵خرداد در شکل گیری انقلاب اسلامی، نقش مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در قیام ۱۵خرداد و انقلاب اسلامی و نقش مرجعیت و روحانیت در قیام ۱۵خرداد و شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی از ۱۵ تا ۲۵ خرداد ماه در ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت برگزار می شود.

بخش هنرهای تجسمی سومین یادواره ملی فرهنگی هنری طلوع خرداد از ۱۷خرداد ۹۴ در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، گرافیک شامل دو رشته پوستر و تصویرسازی، نقاشی خط و نگارگری در پاکدشت؛ بخش داستان، شعر و کتاب از ۲۴ خرداد در قرچک؛ بخش فیلم و عکس از ۱۸خرداد در پیشوا، بخش سرودهای انقلابی و تواشیح از ۱۹ خرداد و بخش تئاتر از ۲۱ خرداد در ورامین برگزار می شود.

اختتامیه سومین یادواره ملی فرهنگی هنری طلوع خرداد ۲۵ خرداد ماه در ورامین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32