کد خبر: 1616
15/06/02 - 5:59 ق.ظ

دیوان عالی ایالات متحده یک فروشگاه پوشاک را به دلیل شکایت یک زن مسلمان که درخواست استخدامش در این فروشگاه به خاطر حجاب رد شده بود، محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پرس تی وی؛ قضات دیوان عالی امریکا روز دوشنبه با ۸ رای موافق در مقابل یک رای منفی به نفع یک سازمان دولتی که به نمایندگی از «سامانتا اعلاوف»، بانوی مسلمان آمریکایی از فروشگاه لباس «ابرکربی و فیتچ» شکایت کرده بود، رای صادر کردند.

کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر یک سازمان اجرایی دولتی است که موارد تبعیض در محیط کار را پیگیری می‌کند. این سازمان دولتی به نمایندگی از اعلاوف و با استناد به قانون حقوق مدنی سال ۱۹۶۴ که تبعیض دینی را ممنوع کرده است، طرح شکایتی از این فروشگاه لباس تنظیم کرده بود.

ابرکربی و فیتچ در دفاع از خود عنوان کرد که طبق قوانین این فروشگاه پوشیدن هر نوه کلاه توسط کارکنان ممنوع است و اعلاوف در مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۰۸ برای استخدام در این فروشگاه انجام داده بود باید عنوان می‌کرد که ملزم به استفاده از این پوشش مذهبی است.

آنتونین اسکالیا، یکی از قضات دیوان عالی ایالات متحده در جلسه‌ی دادگاه گفت که ابرکربی می‌بایست حداقل حدس می‌زد که علاوف به دلایل مذهبی روسری بر سر داشته است.

فروشگاه لباس «ابرکربی و فیتچ» در سال ۲۰۰۸ درخواست استخدام «سامانتا اعلاوف» بانوی مسلمان آمریکایی که آن زمان ۱۷ سال داشت به خاطر پوشش حجاب رد کرد.

در پی شکایت این زن مسلمان، هیات منصفه یک دادگاه، فروشگاه لباس را به خاطر تبعیض به پرداخت غرامت بیست هزار دلاری محکوم کرد اما دادگاه تجدیدنظر ابرکربی و فیتچ را بی‌گناه شناخته بود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32