کد خبر: 1612
15/06/02 - 5:51 ق.ظ

یادگار گرامی امام گفت: این که زنان را از حضور در عرصه ای که خداوند اجازه داده است محروم کنیم ایجاد نقصان در دین است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا از ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با جمعی از بانوان فرهیخته در حسینیه جماران با بیان روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه «زمین تا بوده ، از حجتی عالم که آنچه را مردم از حق می میرانند در آن احیا کند، خالی نبوده است»، گفت: نکته ظریفی که در این روایت وجود دارد این است که امر مومنین همواره بین افراط و تفریط قراردارد که اگر مراقبت نکنیم ممکن است از این سو یا آن سو منحرف شویم.

یادگار امام (ره) تصریح کرد: موضوع افراط و تفریط در همه حوزه ها از جمله احکام مربوطه به خانمها وجود دارد. روزی که انقلاب پیروز شد امام بر فراگیری و تعلیم خانمهایی که در سن تحصیل قرارداشتند تاکید می کردند؛ در حالی که بسیاری افراد می گفتند تعلیم خانمها با عفافی که اسلام از انان خواسته منافات دارد، اما امام این سخن را رد کرده و بر تعلیم زنان تاکید کردند که امروز آثار آن را با بالارفتن سطح سواد خانمها و آمار زنان تحصیل کرده می بینیم و شاهدیم که آنان از آقایان هم پیشی گرفته اند.

وی گفت: درابتدای انقلاب خیلی ها می گفتند زنان وارد راهپیمایی وتظاهرات ویا حوزه دفاع نشوند اما امام گفتند آنچه از زنان خواسته نشده جهاد اولیه است والا «دفاع» کاری واجب است و زنان باید برای دفاع آموزش ببینند.

یادگار امام تاکید کرد : این که زنان را به خاطر محسنات یا مستحسناتی که در ذهن خودمان قرار دارد، از حضور در عرصه ای که خداوند اجازه داده است محروم کنیم ایجاد نقصان در دین است.

وی با بیان اینکه خداوند امام زمان(عج) و عالمان را مقررکرده تا جلوی این انحرافات را بگیرند گفت : درحوزه امور زنان توجه به عفاف و حجاب از امور مهمی است که بعضا در مورد آن گفته می شود عفاف کافی بوده و حجاب از موارد جزئی آن است در حالی که حجاب جزو احکام دین و از حدود شرعی و دستورات خداست که برای سعادت جامعه و زنان باید به آن تن داد .

سید حسن خمینی همچنین گفت: همه ما باید به این حوزه و امور عنایت داشته باشیم و خود خانمها نیز بدان توجه کنند تا حقوق به جا مانده را بتوانیم کامل کنیم و حقوق اجرا شده را تحکیم ببخشیم و جامعه اسلامی را با توجه به بخش عظیم فرهنگ ساز آن و صاحبان اصلی فرهنگ یک جامعه که خانمها هستند تبدیل به جامعه ای خوب کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32