با حضور بانوان ورزشکار و کارمند

نشست «حجاب و عفاف» در آبیک برگزار شد

کد خبر: 1605
15/06/01 - 12:35 ب.ظ

نشست هیئت‌های ورزشی بانوان و کارمندان زن ادارات مختلف شهرستان آبیک با موضوع «حجاب و عفاف» به همت اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از آبیک، نشست هیئت‌های ورزشی بانوان و کارمندان زن ادارات مختلف شهرستان آبیک با موضوع «حجاب و عفاف» ظهر امروز به همت اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد.

یک پژوهشگر مذهبی در این نشست گفت: رعایت «حجاب و عفاف» و حیا قانون الهی هستند که بازتاب رعایت این مقوله‌ها بازتاب مثبت و مطلوبی بر خانواده‌ و جامعه به همراه دارد.

شهناز ذوقی افزود: رعایت عفاف، حجاب و حیا که از قوانین الهی محسوب می‌شوند از سوی بانوان جامعه ضروری است چراکه بی‌حجابی عوارض و پیامدهای سویی را بر خانواده‌ها و جامعه برجا می‌گذارد که به عنوان نمونه می‌توان به افزایش طلاق، بی‌علاقگی زوجین به یکدیگر، ارتباط‌های نامشروع و خیانت زن به مرد و مردم به زن و سست شدن بنیان خانواده‌ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: رعایت حجاب علاوه بر اینکه برای بانوان سودمند است سبب استحکام خانواده و وقار و متانت زن در جامعه می‌شود.

این پژوهشگر مذهبی زیربنای خانواده را عشق و علاقه زوجین به یکدیگر دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه بهای انسان چیزی جز بهشت نیست چرا برخی از بانوان جامعه به عنوان بانوان ایرانی و اسلامی در جامعه به خودنمایی، خودآرایی و آرایش‌های زننده ظاهر می‌شوند که این سؤال مطرح می‌شود که آیا بانوان توانمندی‌های دیگری ندارند.

ذوقی اضافه کرد: خودسازی باید از خود انسان آغاز شود تا بتوان شهر، جامعه و کشور را ساخت یعنی اگر نمی‌توانیم جامعه را تغییر دهیم ولی می‌توانیم رعایت حجاب و عفاف را در خود نهادینه کنیم تا تحت تأثیر محیط و جامعه قرار نگیریم.

وی بیان کرد: خانواده به ویژه مادران در ریشه و شالوده تربیت فرزندان نقش کلیدی دارند و می‌توانند فرزندان را از معنویت تغذیه مناسب کنند تا زمانی که فرزندانشان در اجتماع قرار می‌گیرند کمتر آسیب ببینند.

این پژوهشگر مذهبی اضافه کرد: انسان باید با خدا معامله کند و خدا را بر رفتار و اعمال و کردارش ناظر بداند و به زندگی خود رنگ و بوی الهی ببخشد.

ذوقی خاطرنشان کرد: انسان باید بر نفس خود مدیریت داشته باشد تا مرتکب گناه نشده و سبب نشود دل امام زمان (عج) را به درد آورد.

وی متذکر شد: اگر خدا را در زندگی محور قرار دهیم تحمل مشکلات بر انسان آسان می‌شود و انسان به بیراهه نمی‌رود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32