کد خبر: 1584
15/06/01 - 10:29 ق.ظ

با دستور دادستان زنجان با ناقضان قانون برخورد و تمامی مراکز غیر مجاز شوی لباس در این استان پلمپ می شوند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از  روابط عمومی دادگستری کل استان زنجان، دادستان زنجان اعلام کرده است: یکی از اهداف و برنامه های مهم معاندان و دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش برای جدایی و انحراف مردم به ویژه نسل جوان جامعه از فرهنگ اسلامی – ایرانی است.

حجت الاسلام حسن مظفری افزوده است: در همین رابطه استکبار و استعمار جهانی برای رسیدن به اهداف شوم و مغرضانه خود با اتکا به جنگ نرم و تهاجم خاموش فرهنگی سعی در تخریب وجهه دین مبین اسلام در سطح جامعه بین المللی به ویژه ایران اسلامی و نیز اغوای مرحله ای و آرام مردم جامعه به ویژه جوانان با استفاده از ابزارهای گوناگون و به ظاهر جذاب پوششی و بصری دارد، تا با تبلیغ و ترویج فرهنگ منحرف غرب، باور، اعتقادات، حیا و حجاب مردم عفیف و ولایتمدار کشور را مورد نشانه قرار دهند.

حجت الاسلام مظفری اظهار کرده است: به یقین تبلیغ انواع لباس ها و پوشش های نامناسب و نامانوس با فرهنگ ایران اسلامی در سطح جامعه، برگزاری غیرمجاز مزون ها و شوی لباس های نامتعارف در برخی اماکن خصوصی و منازل شخصی، در منظر عموم قرار دادن مانکن هایی با شکل و شمایل نامناسب و زننده در ویترین برخی فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر، مصادیقی از ترویج الگوی غرب بوده و ضمن شکستن هنجارهای جامعه موجب خدشه دار شدن عفت عمومی و ارزش زدایی از برخی مسایل اعتقادی می شود.

دادستان عمومی و انقلاب زنجان افزوده است: در همین خصوص برابر اخبار و اطلاعات موثق دریافت شده، تعدادی از افراد در زنجان، که اغلب در صنف لباس فروشی فعال هستند، بدون اخذ مجوز و به صورت غیر مجاز اقدام به برگزاری نمایشگاه و شوی لباس و عرضه کالا در محل مسکونی خود می کنند که این موضوع علاوه بر آنکه خلاف قوانین و به نوعی ترویج فرهنگ و مدل های انحطاطی غربی است، بلکه در قالب این اقدام، ترویج فساد و فحشا نیز متصور است.

وی خاطرنشان کرده است: اکثر البسه به فروش گذاشته شده در این شوهای غیرمجاز زیرزمینی خواسته یا ناخواسته برهنگی، بد پوششی و ابتذال را در جامعه ترویج می دهند و لباس های عرضه شده نیز گاه حاوی طرح ها و تصاویر نامناسب و نامتعارف هستند و متاسفانه فروش اینگونه لباس ها برای بانوان نیز اغلب توسط فروشنده مرد انجام می گیرد.

حجت الاسلام مظفری ادامه داده است: پر واضح است محیط تعبیه شده در منازل شخصی و مراکز خصوصی برای برگزاری شوهای لباس برای مراجعان نا امن است و امکان سو استفاده اخلاقی از آنان و تهیه فیلم و عکس و انتشار آن در برخی سایت های اینترنتی و شبکه های مجازی وجود دارد و جدای از ضربه ای که برگزار کنندگان این شوها با قاچاق البسه خارجی به چرخه تولید و اقتصاد کشور و استان وارد می کنند، اقدام آنان در برگزاری چنین مجالسی یک اقدام ضد فرهنگی و از نمونه های بارز غرب زدگی محسوب می شود.

دادستان عمومی و انقلاب زنجان افزوده است: در حقیقت این گروه ها به سهو یا به عمد خود را ابزاری برای اجرای سیاست های ضد اسلامی غرب قرار داده اند.

وی اظهار کرده است: متاسفانه در این مکان ها شئونات اسلامی رعایت نشده و گاه اختلاط نامتعارف مردان و زنان با پوشش و ظواهر ناهنجار، استفاده ابزاری از دختران و زنان برای مانکنیسم و کشف حجاب، زمینه حیازدایی، بدحجابی، گناه و بی بند و باری را فراهم کرده است و در صورت عدم پیشگیری و مقابله با هنجارشکنان شاهد گسترش و انتشار فرهنگ پنهان غرب در سطح شهر و جامعه خواهیم بود.

حجت الاسلام مظفری یادآورشده است: لذا در راستای وظایف و مسوولیت های ذاتی دادسرا مبنی بر پیشگیری از وقوع جرم و نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات در سایر ادارات و سازمانها، مقرر است دستور فرمایید به قید فوریت موضوعات معنونه در جلسه کمیسیون نظارت استان مطرح و با جدیت بررسی شود و برابر قانون از طریق انتظامی نسبت به پلمپ اماکن قید شده و واحدهای صنفی فاقد پروانه و مکان هایی که به صورت غیر مجاز و زیر زمینی بدون رعایت شئونات اسلامی و مقررات صنفی فعالیت می کنند، اقدام شود.

دادستان عمومی و انقلاب زنجان ادامه داده است: چنانچه البسه موجود به صورت قاچاق وارد شده باشد، اجناس مربوطه با تنظیم صورت جلسه توقیف و برای رسیدگی به مرجع ذی صلاح ارسال شود و اما در خصوص معضل و مساله دیگری که در برخی از مراکز فروش البسه موجود در سطح شهر مشاهده می شود و باید برای ساماندهی آن اقدام مقتضی انجام شود، باید گفت متاسفانه در سایه بی توجهی متولیان مربوطه به ویژه اعضای کمیسیون نظارت از جمله اتاق اصناف و اتحادیه صنفی لباس فروشان، شاهد عرضه آشکار لباس های خاص بانوان و قرار دادن آنها در ویترین های عمومی در مغازه های مجتمع های تجاری و مراکز خرید سطح شهر زنجان هستیم.

وی اظهار کرده است: به یقین این موضوع با توجه به احتمال بروز تبعات منفی در حوزه فرهنگ، خانواده و اخلاق زیبنده جامعه اسلامی به ویژه شهر مذهبی زنجان که مزین به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی است، نخواهد بود.

حجت الاسلام مظفری خاطرنشان کرده است: وجود برخی مظاهر فساد در حوزه پوشاک مانند استفاده از مانکن های غیر متعارف و زننده و نیز طراحی و چیدمان غیر اصولی و خارج از عرف ویترین ها، خود علاوه بر ایجاد انحراف در فضای سالم اخلاقی جامعه، زمینه ساز بروز برخی جرایم و فسادهای اخلاقی است.

دادستان عمومی و انقلاب زنجان گفته است: در همین رابطه اعضای کمیسیون نظارت به ویژه اتاق اصناف و رییس اتحادیه صنف لباس فروشان باید ضمن انجام وظایف ذاتی خود نسبت به تشدید و فعالتر کردن نظارت و بازرسی ها اقدام کنند و در چارچوب ضوابط و مقررات تعیین شده موظف به برخورد قانونی با متخلفین هستند.

وی خطاب به رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تاکید کرده است: لذا برای پیشگیری از بروز آسیب ها و انحراف های اجتماعی و فرهنگی و نیز التزام مراکز فروش البسه سطح شهر به رعایت قوانین صنفی و شئونات اسلامی، مقتضی است دستور فرمایید موضوع در کمیسیون نظارت استان مطرح، اقدامات لازم معمول و تدابیر لازم برای ساماندهی و در صورت نیاز برخورد با ناقضان قانون و متخلفین اتخاذ شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32