کد خبر: 1580
15/06/01 - 10:18 ق.ظ

شورای عالی نظارت بر دادستانها و قضات ترکیه اعلام کرد که قضات و دادستانهای زن در ترکیه بعد از این می توانند با حجاب اسلامی به فعالیتهای خود ادامه دهند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، شورای عالی نظارت بر دادستانها و قضات ترکیه اعلام کرد که قضات و دادستانهای زن در ترکیه بعد از این می توانند با حجاب اسلامی به فعالیتهای خود ادامه دهند.

موسی کانیجی معاون دبیرکل شورای عالی قضات و دادستانهای ترکیه با صدور اطلاعیه ای با اشاره به اینکه در آیین نامه مرتبط با قوانین پوششی قضات و دادستانها حکمی در ارتباط با ممنوعیت حجاب موجود نیست و ممنوعیتی که تاکنون موجود بوده است بدلیل تفسیر از قوانین بود، افزود: طبق قانونی که در سال ۲۰۱۴ میلادی در ترکیه به تصویب رسید ماموران امکان انتخاب آزادانه پوشش خود را دارا هستند و این قانون ، دادستانها و قضات را نیز شامل می شود.

معضل مهم ممنوعیت رسمی حجاب اسلامی در دوایر دولتی ترکیه با تغییر آیین نامه طرز پوشش ماموران دولتی در دو سال قبل از میان برداشته شد.

در بعد از تاریخ یاد شده اعلام شد که حیطه ممنوعیت استفاده از حجاب محدود به بانوان پلیس و قضات و دادستانها و نیز وکلای محجبه محدود شده است.

مساله حجاب اسلامی که یکی از مهمترین مسایل مبتلابه جامعه ترکیه از دهه ۱۹۹۰ میلادی به بعد را تشکیل می داد به رغم حاکمیت کامل حزب عدالت و توسعه که خود را دارای گرایشات اسلامی می خواند تا اوایل دهه ۲۰۱۰ در ترکیه بطور رسمی برقرار بود و بعد از آن سالها در سومین دوره حاکمیت حزب یاد شده گامهای اساسی و جدی در رفع ممنوعیت یاد شده برداشته شد.

در حال حاضر حجاب اسلامی در دانشگاهها و دوایر دولتی آزاد می باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32