با اشاره به جایگاه عظیم حجاب و عفاف تأکید شد

رفتارهای نادرست به عظمت حجاب اسلامی لطمه نزند

کد خبر: 1572
15/05/31 - 4:43 ب.ظ

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی فارس با اشاره به جایگاه عظیم حجاب و عفاف در اسلام تصریح کرد: با رفتارهای نادرست به عظمت حجاب اسلامی لطمه نزنیم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از اقلید، حجت‌الاسلام عبدالرسول خسروبیگ عصر امروز در جلسه شورای فرهنگی خواهران دانشگاه‌های آزاد اسلامی فارس که با حضور معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی این استان، امام‌جمعه و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اقلید و کارشناسان فرهنگی خواهر دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان فارس در مجتمع فرهنگی تفریحی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد با تبریک سالروز ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و امام زمان (عج) اظهار داشت: امام زمان (عج) دارای شخصیت جامع و کاملی است که تنها به عالم اسلام و مسلمانان تعلق ندارد بلکه تمام جهانیان از وجود و فضائل ایشان می‌توانند بهره‌مند شوند.

وی عنوان داشت: صاحبان تربیون و قلم باید چنان باشکوه و اقتدار، عظمت وجودی امام زمان را وصف کنند که درخور شأن و مقام بیکران وی باشد.

حجت‌الاسلام خسروبیگ با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی (ره) تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ثمره انقلاب و کاشته امام است که با حمایت و هدایت بزرگان انقلاب و نظام آبیاری شد و رشد کرد.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی فارس با تأکید بر همراهی دانشگاه‌های آزاد اسلامی فارس با ادارات و مسئولان شهرستانی در بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی بیان کرد: بزرگداشت امام خمینی بزرگداشت نظام و انقلاب است و امروزه اگر نام خمینی کبیر در تارک هستی ماندگار و قابل‌احترام برای دوست و دشمن شده به دلیل شخصیت بی‌نظیرش است ازاین‌رو باید در ادای احترام به ساحت مقدس این بزرگ‌مرد تاریخ تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام خسروبیگ بابیان اینکه چادر حجاب برتر برای زنان است و با اشاره به شرافت و کیاست بسیار این نوع حجاب عنوان داشت: با رفتار مناسب و گفتار صحیح به دنبال جذب افراد به عظمت والای اسلام و شئون اسلامی باشیم.

وی به وظیفه حوزه فرهنگی در قالب انسان‌سازی اشاره کرد و افزود: هدایت افراد به اصول بنیادی اسلام و قرآن با رفتار و منش درست و به‌جا موجب جذب بیشتر و بهتر افراد به‌ویژه جوانان می‌شود ازاین‌رو واحدهای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی باید با نرمی و مهربانی در راستای ترویج و ارتقای فرهنگ اسلامی در جامعه دانشگاهی بکوشند.

حجت‌الاسلام خسروبیگ در پایان سخنان خود با تأکید بر نقش ارزنده حجاب و عفاف اسلامی در جلوگیری از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و با اشاره به نقش فرهنگ در پیشرفت جوامع خاطرنشان کرد: در واحدهای فرهنگی باید به روی تمام افراد باز باشد تا با هدایت سازنده و راهنمایی مؤثر در راستای اعتلای فرهنگ والای اسلام نقش ایفا کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32