کد خبر: 1546
15/05/31 - 5:35 ق.ظ

مدرس حوزه علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی بیجار، گفت: ایام نوجوانی وجوانی بهترین ایام زندگی است و باید با رعایت موازین اسلامی و از جمله حیا وعفت همراه باشد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا حجت الا سلام یحیی عظیمیان شامگاه شنبه در گردهمایی جوانان در آیین گرامیداشت ولادت حضر ت علی اکبر(ع) به مناسبت روز جوان اظهار کرد: یکی از شرایط مهم برای جوان شناخت کافی از رفتار خود است، زیرا تا به باور اینکه رفتار ما چقدر خلاف شرع مقدس است و یا چقدر در مسیر رضای خداوند نیست نرسیم رفتار اسلامی نهادینه نمی شود.

وی به موضوع حجاب برای دختران اشاره کرد و ادامه داد: بیشتر دختران جوانی که در جامعه با حجابی نامناسب جلوه می کنند و این حجاب نامناسب شامل پسران هم می شود، در رفتار خویش باید به این نکته توجه کنند که چقدر در مسیر دستورات الهی هستند و یا آیا رفتار آنها زمینه انتظارات رفتارهای شیطانی را فراهم نمی کند.

این مدرس حوزه علمیه بیجار با تاکید بر اینکه اگر مادری با لباس های نامناسب در جامعه حرکت کند باعث الگو برای دخترش و دیگر دختران خواهد شد، افزود: یکی از بهترین راه های تربیت، ارائه الگو است و اگر نوجوان و جوان ما در معرض الگوهای نامناسب قرار گیرند، نباید از تنها جوان انتقاد کنیم.

عظیمیان با اشاره به اینکه جوان به زیبایی علاقه مند است و سعی می کند در نظر دیگران شیک، منظم و قابل توجه واقع گردد و این از مزایا و خصوصیات جوان است، تاکید کرد: نباید کاری کرد زیبایی، زیبا رفتار کردن و شیک پوشیدن جوان با دید غیراسلامی نگاه شود و بعضی جوانان خود را از این نعمت الهی محروم کنند، لذا باید به جوان الگوی زیبایی ارائه داد.

به گفته عظیمیان این خصوصیت اخلاقی بیشتر در میان قشر دختران مورد توجه است و از حساسیت بالایی برخورداراست، لذا مادران و پدران، بانوان در حوزه های علمیه، نهادهای اسلامی و فرهنگی، مدارس و خانواده ها برای ارائه الگوی مناسب و درعین حال زیبا برای این قشر اقناع لازم ایجاد کنند.

حجت الا سلام عظیمیان سبک زندگی ائمه اطهار(ع) را الگو و نمونه ای از زندگی آبرومندانه برای جوانان پسر و دختر برشمرد و تاکید کرد: ائمه اطهار(ع) در توصیه های خود امربه معروف را یکی از رکن های جامعه اسلامی عنوان کرده اند، به طوری که اگر این فریضه از جامعه فاصله بگیرد، منکر جایگزین می گردد.

این روحانی فعال در حوزه و دانشگاه در پایان به خانواده ها توصیه کرد: شادی و شاد بودن از الزامات دوره جوانی است و باید جوان شاد، با نشاط، شعور و پرجنب و جوش باشد، ولی باید آن را مدیریت کرد و نباید افراط و تفریطی در آن باشد.

در این گردهمایی در حاشیه میدان آیت الله فاضل برنامه های شاد و مناسبی با حضور جمع کثیری از جوانان برگزارگردید.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32