کد خبر: 1472
15/05/29 - 5:09 ب.ظ

امام جمعه بهشهر درباره چرایی مذاکرات هسته‌ای گفت: همه تبلیغات غرب بر سر مسئله هسته‌ای فقط بهانه‌ای علیه ملت ایران به دلیل معنویت و اعتقادات مردم مسلمان است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام عربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر نقش آمریکا، انگلیس و اسرائیل غاصب را در ناآرام کردن کشورهای اسلامی انکارناپذیر خواند و اظهار کرد: آنها با همکاری آل‌سعود جنایتکار، گروه تروریستی داعش را به‌وجود آوردند و به همین زودی این خون‌خوارهای داعش بلای جان خود آنها خواهند شد و مکر و حیله آنان به فضل پروردگار به خودشان باز می‌گردد.

وی درباره چرایی مذاکرات هسته‌ای افزود: همه تبلیغات غرب بر سر مسئله هسته‌ای فقط بهانه است و اصل همه این جریان‌سازی‌های ناجوان‌مردانه بر علیه ملت ایران به دلیل معنویت و اعتقادات مردم مسلمان ایران است و آنها از فریادهای یا حسین(ع) رزمندگان اسلام سیلی خورده‌اند.

جباری با آشفته خواندن اوضاع خاورمیانه و یادآوری اینکه ۱۶ میلیون نفر از مردم یمن در بی‌آبی به‌سر می‌برند، افزود: همه ما ماجرای العطش فرزندان امام حسین(ع) را می‌دانیم و به عنوان یک مسلمان باید به مسائل دیگر مسلمانان حتی در سوریه و عراق اهتمام داشته باشیم.

خطیب جمعه بهشهر با دعوت از همه به تقوای الهی، معارف و ارزش‌های اسلامی در توصیه‌ای به جوانان تصریح کرد: انس با قرآن و نماز اول وقت باعث می‌شود انسان به قادر متعال نزدیک شده و در صحنه مبارزات زندگی پیروز شود.

وی با تبریک میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) و امام زمان(عج) در توصیه به جوانان ادامه داد: از شرکت در مجالسی که اعتقادات ما را سست می‌کند پرهیز کنیم و دشمن مستکبر برای شما جوانان دام‌های زیادی را پهن کرده است و مسئولان امر هم باید مراقب باشند.

جباری ترویج فساد و فحشا را از حربه‌های استکبار خواند و گفت: نتانیاهو می‌گوید تنها راه ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران این است که زمینه‌های فساد، فحشا و وابستگی به مواد مخدر را به صورت ارزان در اختیار جوانان قرار دهیم تا موجب بی‌غیرتی جامعه شده و در این صورت است که نظام اسلامی از بین خواهد رفت.

امام جمعه بهشهر خطاب به والدین و مسئولان جامعه اظهار کرد: باید برای درک بیشتر جوانان همت کرد و با حمایت آنها در مشکلات بدون خشونت با آنها رفتار کرد و فراموش نکنیم که برخی مسائل اقتضای جوانی است و به پدر و مادرها با مهربانی با جوان خود برخورد کنند و بدانید که خشونت در امر به معروف‌ و نهی از منکر جایی ندارد، مگر اینکه حاکم شرع تصمیمی در این رابطه اتخاذ کند.

وی از نیروهای نظامی و انتظامی و قوه‌قضاییه نیز خواست تا بحث حجاب و عفاف را جدی بگیرند و خطاب به رئیس جمهور گفت: ما باید نهضت کارآفرینی را در جامعه احیا کنیم و طوری عمل کنیم که اگر یک جوان خودش هم بخواهد بیکار شود، او را به سمت اشتغال سوق داد.

جباری با توصیه به جوانان متذکر شد: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند که بهترین جوانان، جوانانی هستند که به مردم خدمت می‌کنند و بهترین راه برای برگزاری جشن حضرت ولی‌عصر(عج) و نهضت خدمت‌رسانی به مردم است.

وی اضافه کرد: جشن میلاد امام زمان(عج) جشن تجلی قدرت الهی و جشن امیدها و آرمان‌هاست و با توجه به اینکه جشن میلاد امام عصر(عج) مصادف با رحلت حضرت‌ امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد شده است، با رعایت برخی مسائل، شئونات این ایام را حفظ کنیم و از نیروی انتظامی می‌خواهم با بر هم زنندگان آرامش روانی و امنیتی جامعه در این ایام برخورد قاطعی داشته باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32