یک کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد:

حجاب عامل ایجاد حریم برای حفظ مقام و منزلت زن

کد خبر: 1465
15/05/29 - 4:36 ب.ظ

یک کارشناس مذهبی گفت: اولین نکته در حجاب ایجاد حریم برای حفظ مقام و منزلت زن است و به تبع عاملی برای امنیت اجتماعی حفظ کانون‌ خانواده و استحکام خانواده است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار خانواده باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید آقایی کارشناس مذهبی درباره عدم التزام به حجاب اظهار کرد: امروزه بالای ۹۰ درصد از افراد در جامعه از لحاظ بعد اعتقادی با حجاب مخالفتی ندارند و موضع‌گیری که صورت می‌گیرد در خصوص عدم التزام افراد در حفظ حجاب است.

وی درباره عدم التزام گفت: یک بخش از عدم التزام افراد به حجاب در خصوص ایجاد محرومیت و فرهنگ سازی نادرست در جامعه است.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: مگر محدودیت بد است و چه ایرادی دارد که بپذیریم حجاب نوعی محدودیت است، گاهی اوقات محدودیت‌ها ایجاد می‌شوند تا افراد آسایش و آرامش مناسبی را به دست آورند و حجاب در جامعه محدودیتی آزادبخش است آقایی در ادامه عدم التزام افراد در حفظ حجاب ادامه داد: بخش دیگر از این عدم التزام  مربوط به تبیین درست حجاب در جامعه است که مربوط به حوزه خانواده، مدرسه، رسانه است که نقش اصلی را برعهده دارند.

وی تأکید کرد: آموزش و پرورش و خانواده باید حجاب را با شیرینی و جذابیت برای فرزندان بیان کنند تا فرزندان زیبایی حجاب را درک کنند تا بسیاری از مشکلات و تهدیدهای اجتماعی برطرف شود.

این کارشناس مذهبی در پایان گفت: رسانه در گام بعدی نقش اصلی را در توضیح و ترویج حجاب برعهده دارد و در جامعه با موضوع حجاب که یک موضوع فرهنگی و اجتماعی است باید با سازوکارهای اجتماعی برخورد شود و هیچ گونه برخورد امنیتی را نداشته باشیم بلکه در برخورد با افراد بدحجاب نیازمند فرهنگ سازی مناسب هستیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32