نماز جمعه شهرستان های خراسان شمالی؛

لزوم اهتمام بیشتر به امر به معروف

کد خبر: 1447
15/05/29 - 3:35 ب.ظ

لزوم اهتمام بیشتر به امر به معروف و نهی از منکر، موضوع هسته ای و… از مهم ترین عناوین خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستانهای این استان است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، حجت الاسلام عباسعلی قلیزاده، امام جمعه فاروج در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز این شهرستان که در محل مسجد جامع شهر فاروج برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره)، اظهار کرد: شخصیت امام خمینی(ره) صلابت و شهامت و در عین سادگی و اخلاص بود.

وی با اشاره به روحیه امام(ره) در استکبارستیزی و مبارزه با طاغوت، اضافه کرد: همچنین امام خمینی(ره) در همه زمینه ها رعایت حقوق مردم به‌عنوان ولی‌نعمتان انقلاب را بسیار جدی می گرفت.

حجت الاسلام قلیزاده با اشاره به نظر امام مبنی بر ارزیابی حال فعلی افراد و شخصیت ها در پای‌بندی به ارزش ها و آرمان ها، افزود: سه بعد اصلی مکتب امام(ره) عقلانیت و عدم اعتماد به دشمن و تکیه بر آرای مردم)، معنویت و اخلاص، توکل و اعتماد و حسن ظن به خدا و عدالت به معنای پرهیز از اشرافیت، توجه به کوخ‌نشینان، خدمت بی‌منت و انتخاب مسئولین مردمی و… بود.

خطیب نماز جمعه فاروج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز جهانی بدون دخانیات، اظهار کرد: زیان های جانبی استعمال دخانیات در بعد بهداشتی، درمانی، اجتماعی و اسراف بسیار زیاد بوده به گونه ای که روزانه بیش از پنج میلیارد تومان سیگار در کشور دود شده و به هوا می‌رود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فاروج اضافه کرد: بر اساس بررسی های انجام شده کشیدن سیگار دروازه اصلی انواع مواد مخدر است.

حجت الاسلام قلیزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت عفاف وحجاب در شهرستان فاروج، افزود: سابقه شهرستان فاروج در رعایت عفاف و حجاب زبانزد است.

به گفته وی با وجود این با فرا رسیدن فصل گرما باید شهروندان نسبت به اجرای امر به معروف و نهی از منکر عده اندکی که عفاف و حجاب را رعایت نمی کنند، اهتمام داشته باشند و خانواده ها نیز مواظب فرزندان و به ویژه دختران خود باشند.

موضوع هسته ای؛ رمز فتنه انگیزی دشمنان است

حجت الاسلام قدیر محمدیان، امام جمعه اسفراین نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز شهرستان، با اشاره به فرا رسیدن نیمه شعبان و دهه مهدویت، اظهار داشت: بازخوانی بایدها و نبایدهای منتظران حضرت مهدی(عج) و حرکت عملی برای رسیدن به آن گام موثر در کسب تقوای الهی است.

وی با بیان این که معرفت، تسمک به ولایت اهل بیت(ع)، انتظار فرح، تهدیب نفی، اصلاح فردی و اجتماعی، آمادگی نظامی از برجسته ترین بایدهای منتظران مهدی(عج) است، افزود: عدم شناخت و آگاهی به امام زمان(عج)، مرگ با جاهلیت بوده و این موضوع باید مورد توجه همه مسلمانان باشد.

حجت الاسلام محمدیان ادامه داد: تمسک به اهل بیت(ع) از مهم ترین راه های حرکت به سوی انتظار فرج است و باید همه مسلمین در این راه ثابت قدم باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان ملت در مجلس عنوان کرد: نمایندگان مجلس گفتار حکیمانه رهبری را منشور تعالی بنای رفیع خانه ملت قرار دهند.

حجت الاسلام محمدیان با اشاره به این که در مذاکرات هسته ای باید هوشیار و ولایت مدار بود، تصریح کرد: دشمن با ادامه مذاکرات می خواهد شاهد دودستگی مردم در ایران باشد.

امام جمعه اسفراین در خاتمه با تسلیت سالروز ارتحال امام راحل(ره) اظهار داشت: رمز ماندگاری نام و یاد بنیانگذار جهوری اسلامی، قیام برای خدا، اتکا بر خدا و جمع سیاست و دیانت و عدم قدرت طلبی بود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32