کد خبر: 1416
15/05/28 - 12:06 ب.ظ

فرماندار بانه گفت: مسئولان شهرستان باید برنامه‌های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر را در ادارات و نهادهای مرتبط اجرایی کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از بانه، راشد عذیری پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بانه اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای عمومی است و جامعه را به سوی سعادتمندی هدایت می‌کند.

وی ادامه داد: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در اسلام بسیار بالاست و هر مسلمانی وظیفه دارد که در راستای این امر مهم گام بردارد و وظایف خود را در این زمینه به نحو احسنت به انجام برساند.

عذیری بر لزوم اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های ستاد احیا در ادارات و نهادهای شهرستان تاکید کرد و گفت: بر این اساس در هر اداره دو نفر از کارکنان به عنوان نماینده در زمینه تذکر لسانی و در قالب طرح تکریم ارباب رجوع موظف به فعالیت هستند.

فرماندار بانه اظهار داشت: در راستای نهادینه کردن اهداف ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر باید از تمام توانایی‌ها و ظرفیت‌های افراد در ادارات و بخش‌های شهرستان بهره گرفت.

وی تعامل و هم‌سویی اعضای ستاد را گامی مهم در زمینه پیشبرد اهداف آن برشمرد و عنوان کرد: هدف اصلی این ستاد فراگیر کردن فرایض دینی است که بسترسازی برای پذیرش تذکر لسانی موضوع مهمی در این ارتباط است.

عذیری با بیان اینکه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، نشانه غیرت دینی و احساس مسئولیت است، افزود: در صورتی که مسلمانان آمران به معروف و ناهیان از منکر باشند می‌توانند با توطئه‌های دشمنان به راحتی مقابله کنند..

وی با بیان اینکه تمامی معروف‌ها بر اساس دستورات خداوند و سنت پیامبر عظیم‌الشان اسلام مشخص است، تصریح کرد: هر چه خلاف قرآن و دستورات خداوند و سنت باشد منکر محسوب می‌شود.

فرماندار بانه با اشاره به اینکه هدف دشمن ایجاد گمراهی، گرفتاری و فتنه در بین مسلمانان است، تاکید کرد: دشمن این بار با پرچم دین آمده است و تمام تلاش بر آن است تا مسلمانان دچار مشکل شوند و چهره اسلام را مخدوش نمایند.

وی دورشدن از خط اصلی قرآن و دستورات الهی و عدم عمل به امر به معروف و نهی از منکر را از آسیب‌های بزرگ جامعه اسلامی برشمرد و گفت: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه خطیری است که بر دوش همه مسلمانان است.

عذیری نقش ادارات و سازمان‌ها را در ترویج امر به معروف و نهی از منکر مهم دانست و بیان کرد: بر اساس دستورالعمل های ستاد احیا هر اداره باید گزارش عملکرد خود را هر ۱۵ روز یک بار ارائه دهد.

وی گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، حضور کارکنان و اجرای فریضه نماز، تذکرات لسانی و اجرای برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی از مهم‌ترین وظایف متولیان ستاد در ادارات و همچنین در واحدهای صنفی شهرستان بانه است.

عذیری در پایان اضافه کرد: در سال گذشته فرمانداری بانه موفق به کسب مقام نخست در بین فرمانداری‌های استان در بحث ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شد و از برخی مسئولان شهرستان نیز در این زمینه تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32