کد خبر: 1392
15/05/28 - 6:31 ق.ظ

امام جمعه سیروان گفت: خانواده رکن اصلی و اساسی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سید مصطفی موسوی در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به ضرورت گسترش حجاب و عفاف در جامعه اظهار کرد: داشتن پوشش مناسب و رعایت حدود شرعی در مناسبات اجتماعی بین زن و مرد برگرفته از آیات الهی و مبانی اعتقادی بوده و شایسته نیست این حکم شرعی توسط معدود افرادی در جامعه مورد بی توجهی قرار گیرد.

وی خانواده را رکن اصلی و اساسی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف دانست و افزود: اگر خانواده ها به شئونات اسلامی و فرهنگ های دینی از قبیل فرهنگ حجاب و عفاف توجه داشته باشند این فرهنگ می تواند در سطح کلان جامعه بخوبی تعمیق و تبیین شود.

موسوی با اشاره به اهمیت شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد: تهاجم فرهنگی از سوی دشمنان قسم خورده این انقلاب سال هاست با عناوین مختلف به مقابله با نظام اسلامی پرداخته و با قتل و غارت فرهنگی بدنبال ایجاد رسوخ فرهنگی در اعتقادات دینی جامعه ایرانی است، پس باید از روزمرگی خارج شده و در بحث فرهنگی اقدامات عملی صورت گیرد.

فرماندار سیروان نیز در این جلسه با اشاره به ویژگی ها و شخصیت امام خمینی (ره) یادآور شد: امام (ره) شخصیت متعالی داشت، شخصیت که همه زندگی خود را برای اسلام و انقلاب فدا کردند.

مراد یگانه افزود: تبیین اندیشه های امام (ره) در جامعه از ضروریات اصلی جامعه بوده چرا که ایشان برای مسایل مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و… پاسخ و راهکار مناسب را ارایه کرده اند.

وی سرلوحه قرار دادن فرامین و معنویات امام (ره) را مایه عزت، سربلندی و امنیت دانست و گفت: امام خمینی(ره) یک حقیقت همیشه زنده و جاوید است که اندیشه و راه ایشان مسیری برای تعالی و پیشرفت جوامع اسلامی قرار گرفته است.

فرماندار سیروان خواستار برگزاری مراسمی در خور شان امام راحل (ره) و حضور گسترده و باشکوه مسوولان و مردم در این مراسم شد.

یگانه با بیان اینکه حجاب یک سد محکم در مقابل فساد است، تاکید کرد: اجرای دستورالعمل های حجاب و عفاف در ادارات الزامی بوده و لازم است فرهنگ سازی این امر از ادارات شروع شود.

وی در ادامه به حقوق شهروندی اشاره و اضافه کرد: حقوق شهروندی یکی از موادی است که در تمام دنیا مطرح بوده و در جمهوری اسلامی ایران نیز این حقوق در دستور کار مسوولان است و در جامعه بخوبی اجرا می شود.

یگانه بر حفظ کرامت ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: باید نحوه برخورد مدیران و عوامل آنها با مردم مناسب باشد و همواره رضایت ارباب رجوع مدنظر نظر قرار گیرد.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضا پیشنهادات و راهکارهایی در قالب ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، نحوه برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) و جشن نیمه شعبان ارایه کردند.

انتهای پیام /

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32