کد خبر: 1370
15/05/27 - 12:09 ب.ظ

فرماندار بم بر عزم جدی مسئولان بم در راستای ترویج حجاب و عفاف تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از بم، رضا اشک پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد حجاب و عفاف در ادارات شهرستان بم با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: بحث حجاب و عفاف از ضرورت بالایی در بین ما مسلمانان برخوردار است، زیرا رعایت حجاب بر همه مسلمانان واجب است.

وی افزود: رعایت حجاب و پوشش مناسب هم بر زنان و هم بر مردان در ادارات لازم است و می‌طلبد کارمندان ادارات در زمینه پوشش و تکریم ارباب رجوع کمال همکاری را انجام دهند.

اشک عنوان کرد: هدف اصلی تشکیل این ستاد ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در ادارات و اماکن عمومی از جمله داروخانه‌ها، مطب پزشکان، رستوران‌ها و … است تا این فرهنگ گسترش یابد.

وی ادامه داد: در ادارات شهرستان مشکل خاصی در مورد رعایت حجاب توسط کارکنان و ارباب رجوع نداشتیم و معدود مشکلاتی که پیش آمده با تذکر حل شده است.

فرماندار بم با بیان اینکه رعایت شئونات اسلامی در ادارات الزامی است، خاطر‌نشان کرد: مدیران و مسئولان ادارات باید کنترل ویژه‌ای از طریق واحدهای بازرسی و حراست در این زمینه انجام دهند.

اشک خبر داد: تیم بازرسی فرمانداری با همکاری کمیته بانوان شهرستان تشکیل شده و ادارات در زمینه حجاب و عفاف بازدید و‌ مشاهده هرگونه مشکلی در ارزشیابی مدیران ادارات تاثیرگذار خواهند بود.

حجت‌الاسلام قاسم دانشی امام جمعه بم نیز اظهار داشت: مشکل امر به معروف و نهی از منکر در خصوص مساله حجاب و عفاف همیشه وجود داشته و دارد، لذا باید کار فرهنگی صورت گیرد.

وی بیان داشت: باید برخی اقدامات پیشگیرانه و همچنین برخورد در چارچوب قانون توسط نهادهای ذیربط صورت گیرد که در این صورت بسیاری از هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

حجت‌الاسلام محمد علی‌آبادی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بم در این جلسه با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: ماه شعبان ماه خدا‌ و فرصت ارزشمندی ‌برای خودسازی است که باید همه از این ماه پر فیض کمال استفاده را ببرند.

وی افزود: در ایام پیش رو جشن‌های باشکوهی در سطح شهرستان برگزار می‌شود و می‌طلبد در این مراسمات شئونات اسلامی رعایت شود.

علی‌آبادی با بیان اینکه مسئله حجاب و عفاف مسئله مهمی در اسلام است و جزو ضروریات دین است، خواستار حفظ حجاب در مراکز عمومی و دولتی شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32