در مراسم بزرگداشت نام و یاد 29 شهیده مازندران مطرح شد

توصیه‌های استاد حوزه علمیه به بانوان/کشف حجاب جنگ نرم دشمن است

کد خبر: 1334
15/05/26 - 6:21 ب.ظ

استاد حوزه علمیه رستم‌کلا گفت: باید با آگاهی‌رسانی توسط بانوان پاکدامن ایرانی و مومن، با کشف حجاب در جامعه مبارزه کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس از شهرستان نکا، حجت‌الاسلام علی فلاح عصر امروز در مراسم بزرگداشت نام و یاد ۲۹ شهیده مازندران و یادواره شهدای مسجد ابوالفضل (ع) نکا که با محوریت شهیده شاخص بسیج در سال ۹۴ شهیده طیبه واعظی‌دهنوی و به همت حوزه حضرت زینب (س) سپاه ناحیه نکا برگزار شد، در بین بانوان شرکت‌‌کننده در این مراسم معنوی، اظهار کرد: زنان مسلمان در طول این انقلاب و در دوران مختلف آن اثرگذار بوده‌ و نقش مهمی در این دوران‌ها ‌داشته‌اند.

وی با بیان اینکه شهیده‌های انقلاب و نظام ‌الگوی برتر جوانان، دختران و مادران این مرزوبوم هستند، افزود: الگوپذیری از زندگی سراسر درس و عبرت این بزرگواران شهید، ما را در ادامه راه انقلاب مصمم و موجب استواری پایه‌های این انقلاب می‌شود.

استاد حوزه علمیه رستم‎کلا همچنین با اشاره به توطئه‌های مختلف دشمنان در جبهه نرم و فرهنگی، تصریح کرد: کشف حجاب یکی از مصادیق جنگ نرم دشمن است که به بهانه آزادی وارد زندگی برخی از افراد جامعه شده است که باید با آگاهی‌رسانی توسط بانوان پاکدامن ایرانی و مومن، بدحجابی و بی‌حجابی از جامعه برچیده شود.

فلاح ادامه داد: حیا و پاکدامنی زنان و بانوان شهیده این سرزمین باید درس بزرگی برای بانوان و زنان امروز جامعه ما باشد تا با الگو از زندگی ائمه اطهار (ع) و اهل بیت (ع) و همچنین زندگی سراسر اهل بیتی این شهدا، راه سعادت و نیک‌بختی خود را هموار کنند.

وی اضافه کرد: بانوان شهیده ما با درس‌آموزی از مکتب حضرت زینب (س) و الگوپذیری از فاطمه‌زهرا (س) در این راه، گام نهادند و اکنون نیز بانوان جامعه و نسل جدید و جوان ما باید از این مکتب انسان‌ساز، درس گرفته و مراقب توطئه‌های مختلف دشمن و جنگ نرم، که ابزاری برای کشف حجاب است، باشند.

استاد حوزه علمیه رستم‎کلا همچنین با اشاره به سالروز آزادسازی خرم‌شهر که عظمت و بزرگی ملت ایران را به رخ جهانیان کشید، ادامه داد: ملت ما با اتحاد، وحدت، توکل بر خدا و ولایت‌مداری ثابت کردند که با دستان خالی و اراده بلند می‌توانند بر دشمن تا دندان مسلح پیروز شوند و توپ و تانک دشمن بر اراده ملت ما اثری ندارد.

وی همچنین با گرامی‎داشت نام و یاد شهیده شاخص بسیج در سال ۹۴ شهیده طیبه واعظی‌دهنوی گفت: این شهیده، شهید راه انقلاب و دفاع از ارزش‌های این نظام است که باید زندگی سراسر درس و عبرت این بانوی بزرگوار، الگوی زنان، مادران و جوانان این جامعه باشد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، طیبه واعظی‌دهنوی در ۲۴ تیرماه سال ۱۳۳۷ در یکی از روستاهای اصفهان و در خانواده‌ای مذهبی متولد شد.

در مبارزه با شاه در نهایت در ۳۰ فروردین‌ماه ۱۳۵۶ پس از دستگیری شوهرش، دستگیر شد و خواهرشوهرش، فاطمه جعفریان که او هم مبارز بود در این روز کشته شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، مراسم بزرگداشت نام و یاد ۲۹ شهیده مازندران و یادواره شهدای مسجد ابوالفضل (ع) نکا با محوریت شهیده شاخص بسیج در سال ۹۴ شهیده طیبه واعظی‌دهنوی به همت حوزه حضرت زینب (س) سپاه ناحیه نکا و پایگاه مائده مسجد ابوالفضل (ع) نکا برگزار شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32