کد خبر: 1269
15/05/25 - 3:50 ب.ظ

گنبدکاووس – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: برای جلوگیری از بروز برخی ناهنجارهای اجتماعی باید به جامعه الگوی مناسب فرهنگی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر فضیلت روز دوشنبه در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی شهرستان گنبدکاووس افزود: یکی از وظایف حکومت رصد و شناسایی مطالبات مردمی است و دستگاه های نظارتی و مسوول باید برای جلوگیری از انحرافات اجتماعی الگوی مناسب فرهنگی به مردم ارائه کند.

وی گفت: عدم سیاستگذاری درست مسوولان با خواسته های های مردم سبب بروز برخی ناهنجاری های اجتماعی در جامعه می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به وظایف این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صدها وظایف برایش تعریف شده است که یکی از این وظایف نظارت اجرای برنامه های فرهنگی و هنری نظیر موسیقی است.

حجت الاسلام فضیلت افزود: اگر بتوانیم برنامه های مختلف هنری نظیر اجرای موسیقی را در جامعه کنترل کنترل کنیم علاوه بر جلوگیری از پدیده موسیقی زیر زمینی ، از برخی انحرافات اجتماعی نیز می توان جلوگیری کرد.

وی با اشاره به برگزاری عروسی های آنچنانی در جامعه گفت: برگزاری عروسی ها در جامعه اجتناب ناپذیر است و برگزار کنندگان منتظر اجازه ما نمی مانند پس برای جلوگیری از برخی ناهنجاری های اجتماعی می توان با ارائه بسته های مختلف فرهنگی و هنری به آنان از برخی ناهنجاری ها جلوگیری کرد.

به گفته وی، ارائه برخی از الگوها فرهنگی برای جشن های عروسی نظیر ارائه موسیقی سنتی ، شعبده بازی و … می توانید از بی بندو باری در این جشن ها جلوگیری کرد.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس نیز در این جلسه با اشاره به ادغام شورای فرهنگ عمومی با ستاد های دیگر گفت: ادغام این شوراها اشتباه بوده چرا که نمی تواند به دلیل گستردگی مباحث تصمیمات خوبی در زمینه های مختلف فرهنگی اتخاذ کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین سبحانی افزود: شورای فرهنگ وعمومی شهرستان باید به دنبال مصوباتی باشد که در جامعه تحول ایجاد کند و از تصویب کارهایی که جامعه را از فرهنگ دینی دور می کند پرهیز کنیم.

وی همچنین گفت: مصوبات این شورا باید تاثیر گذار و جلوی هر گونه بی بندوباری را درجامعه بگیرد.

رییس شورای فرهنگ و عمومی گنبدکاووس با انتقاد از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گفت: جلسات این شورا باید حداکثر ظرف مدت ۴۰ روز برگزار شود و دستور جلسات نیز باید براساس مناسبت های روز مطرح شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این جلسه گفت: تجمیع شوراها و ستادهای مختلف به یک کارگره تخصصی فرهنگی و اجتماعی در شهرستان تاکنون بازده خوبی داشته و همین کارگروه مصوبات خوبی در زمینه های نماز ، حجاب و عفاف ، حقوق شهروندی و … داشته است.

محمد حمیدی افزود: این شورا تاکنون سعی کرده با توجه به مناسبت ها تصمیم گیری کند و اکثرآنان نیز در سطح ادارات اجرایی شده است.

وی در خصوص موضوع جشن های عروسی نیز گفت: درحال حاضر اجرای برخی از جشن های عروسی دارای مشکلات زیادی فرهنگی است که اجرای موسیقی یکی از این مشکلات است باید چارچوبی را طراحی کنیم تا علاوه بر جلوگیری از جشن عروسی مختلط ، با این جشن ها نیز جامعه دچار مشکلات اجتماعی نشود.

فرماندار گنبدکاووس افزود: از واقعیت های جامعه نباید فرار کنیم و باید هر یک از مسایل و مشکلات را در چارچوب خاص خودش بررسی و برای آنها راهکار ارائه نماییم.

به گفته وی، در باره برگزاری آیین های شادمانه باید فکراساسی شود تا بتوانیم به خواسته های امروز نسل جوان نیز پاسخ دهیم.

اعضای شورای کارگروه فرهنگی و اجتماعی نقطه نظرات خود را در زمینه های مختلف بیان کردند.

شهرستان ۳۲۵ هزار نفری گنبدکاووس در شرق گلستان قرار دارد.

انتهای پیام /

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32