کد خبر: 1208
15/05/25 - 4:57 ق.ظ

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: حفظ فرهنگ عفاف و حجاب باید به عنوان یک موضوع راهبردی در نظام جمهوری اسلامی به آن توجه شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بسیج از همدان، اکبرعروتی مقدم دیروز در آیین اختتامیه سومین جشنواره دانشجویی بانوی نور با تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر و اعیاد شعبانیه افزود: سوم خرداد در تاریخ دفاع مقدس و تاریخ ایران به یاد ماندنی است و آن همه حماسه آفرینی که به دست جوانان این مرز و بوم و با عنایت الهی و باورهای عمیق دینی رقم خورد به هیچ وجه نباید فراموش شود و باید قدرشناس آن حماسه آفرینی ها باشیم.

وی در ادامه به برگزاری سومین جشنواره دانشجویی بانوی نور اشاره کرد و اظهارداشت: این جشنواره با همکاری نهاد نمایندگی رهبری، بسیج هنرمندان، بسیج اساتید، دانشگاه علوم پزشکی همدان، جهاد دانشگاهی، دانشگاه علمی کاربری، دانشکده فرهنگ و هنر، دانشگاه آزاد اسلامی و غیره برگزار شده است .

معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه بوعلی سینا همدان با تاکید براینکه مسئله عفاف و حجاب موضوع بسیار مهمی است که از جهاتی حساس و از جهاتی نیز یک دغدغه دائمی درکشور است، ابرازداشت: عفاف و حجاب برای ادامه حیات نظام جمهوری اسلامی ایران موضوع کاملا راهبردی است و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب چیزی نیست که به عنوان تاکتیک به آن نگاه کرد بلکه باید به عنوان یک موضوع راهبردی در نظام جمهوری اسلامی به آن توجه شود.

عروتی موفق با بیان اینکه در زمینه عفاف و حجاب رویکردهای مختلفی در جامعه وجود دارد که باید در فرصت های مناسب مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند، عنوان کرد: یک رویکرد به دنبال این است که پوشش را به عنوان یک امرکاملا شخصی قلمداد کند که براساس این دیدگاه ماباید به هر کسی اجازه دهیم که براساس ذوق و سلیقه ای که دارد نوع پوشش خود را انتخاب کند.

وی با اشاره به اینکه این رویکرد یک نگاه شخصی است و به بعد اجتماعی حجاب به هیچ وجه توجه نمی کند، گفت: در کنار این رویکرد، رویکرد برخورد قانونی وجود دارد که براساس آن نیروی انتظامی می تواند با مظاهر و نمودهای بدحجابی درجامعه برخورد کند هرچند که این رویکرد فعالیت های فرهنگی را هم در حاشیه برخورد قانونی توسط نیروی انتظامی و سایر نیروهای مربوطه شامل می شود .

این مسئول به رویکرد سوم عفاف و حجاب در جامعه اشاره کرد و اظهارداشت : این رویکرد بیشتر بر فعالیت ها و اقدامات فرهنگی تاکید دارد و معقتد است که مداخله نیروی انتظامی را باید محدود کرد مگر در مواردی که جریان های سازمان یافته ای وجود داشته باشد که حضور نیروی انتظامی ضروری است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا همدان در ادامه به رویکرد چهارم فرهنگ عفاف و حجاب نیز اشاره کرد و ابرازداشت : این رویکرد معتقد است که نباید به این موضوع حساسیت نشان دهیم بلکه باید با یک برنامه کاملا جامع در همه عرصه‌ها با بالا بردن سطح اهداف اجتماعی و تعمیق باورهای دینی یک فعالیت فرهنگی را رقم بزنیم و فرهنگ عفاف وحجاب را به عنوان یک فرهنگ غالب در جامعه نهادینه کنیم .

 

در پایان این مراسم از برگزیدگان سومین جشنواره دانشجویی بانوی نور تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32