کد خبر: 11061
18/04/30 - 8:29 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه؛ رئیس جامعه مسلمان در اتریش، اعلام کرد که سازمان او قصد دارد شکایت خود را علیه طرح دولت اتریش برای ممنوعیت پوشیدن روسری در مدارس ابتدایی و مهدکودک ها ارائه کند. خبرگزاری اتریش به نقل از رئیس جامعه مسامانان این کشور […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه؛ رئیس جامعه مسلمان در اتریش، اعلام کرد که سازمان او قصد دارد شکایت خود را علیه طرح دولت اتریش برای ممنوعیت پوشیدن روسری در مدارس ابتدایی و مهدکودک ها ارائه کند.

خبرگزاری اتریش به نقل از رئیس جامعه مسامانان این کشور اعلام کرد که سازمان او قصد دارد از تمامی ابزارهای قانونی موجود، از جمله درخواست تجدید نظر به دادگاه قانون اساسی اتریش، بالاترین دادگاه در اتریش، جهت لغو ممنوعیت حجاب در مدارس شکایت خود را مطرح کند.

دولت اتریش، تصمیم گرفته است تا نفوذ و جهت گیری اسلامیِ جامعه اتریش را، به منظور کسب رضایت اکثریت رای دهندگان، که فکر می کنند هجوم هزاران مهاجر، به ویژه مسلمانان به اتریش، ، باعث به وجود آمدن مشکلات اجتماعی بسیاری شده است کاهش دهد.

معاون رئیس جمهور و رئیس حزب آزادی اتریش، قصد خود را مبنی بر ممنوعیت حجاب در مهدکودک ها و مدارس ابتدایی به منظور حصول اطمینان از رعایت شدن حقوق دختران تا سن ۱۰ سالگی و تسهیل در ورود آنها به جامعه بیان کرد.

شایان ذکر است که دولت اتریش در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ نیز در تصمیمی پوشیدن حجاب در مکان های عمومی را ممنوع اعلام کرد و طبق این تصمیم استفاده از هر گونه پوشش حجاب جرم محسوب شده و شخص جریمه خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32