کد خبر: 11043
18/04/22 - 10:58 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه ، به نقل از aboutislam، یک بانوی مسلمان آفریقایی_ آمریکایی قصد دارد به نمایندگی از خانواده های کارگر و مستضعف در جامعه خود در غرب ماساچوست در انتخابات کنگره آمریکا شرکت کند. طاهره عمادالودود در مصاحبه ای با خبرنگاران گفت: وضعیت […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه ، به نقل از aboutislam، یک بانوی مسلمان آفریقایی_ آمریکایی قصد دارد به نمایندگی از خانواده های کارگر و مستضعف در جامعه خود در غرب ماساچوست در انتخابات کنگره آمریکا شرکت کند.

طاهره عمادالودود در مصاحبه ای با خبرنگاران گفت: وضعیت کنونی به نفع مردم عادی نیست و این سیستم فعلی تنها برای خدمت به برجستگان جامعه طراحی شده است.

این گفته های بانوی محجبه مسلمان تاثیر زیادی بر روی مردم گذاشته است. آن ها که تلاش های بی وقفه و بی فایده ای برای تغییر وضعیت و زیرساخت های جامعه تهیدست کرده اند و راه حل های متعددی برای حفظ جوانان ارائه داده اند.

این زن مسلمان قصد دارد در اولین انتخابات منطقه ای کنگره در ماساچوست کاندید شده و ریچارد نیل نماینده کنونی کنگره رقیب وی می باشد. هر دو نامزد در ۴ دسامبر ۲۰۱۸ با هم روبرو می شوند. در واقع کارشناسان بر این باور هستند که دموکرات ها شانس بیشتری نسبت به جمهوری خواهان در انتخابات امسال دارند.

وی گفت: احتمال پیروزی یک کاندیدای دموکرات او را به شرکت در انتخابات و پیروزی بر رقیبش تشویق کرده و معتقد است سیاستمداران حرفه ای نباید تنها شانس برنده شدن در انتخابات باشند و نمایندگان جامعه مردم نیز باید شانسی برای رقابت به دست بیاورند.

لازم به ذکر است در سال ۲۰۰۷ کیث الیسون از مینه سوتا نخستین عضو مسلمان کنگره آمریکا شد. وی همراه با آندره کارسون مسلمان دیگر اهل ایالت ایندیانا که پس از انتخابات ۱۱ مارس ۲۰۰۸ به وی پیوست، هم اکنون نمایندگان مسلمان در کنگره آمریکا محسوب می شوند.

طبق گزارش انجمن پیو در سال ۲۰۱۰، مسلمانان تنها ۰٫۴% کنگره را که قوه مقننه دولت فدرال ایالات متحده آمریکا می باشد را تشکیل می دهند. این نهاد متشکل از دو بخش سنا و مجلس نمایندگان است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32