کد خبر: 11036
18/04/22 - 9:44 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از mend، مادر مسلمانی در شهر ادینبورگ، پایتخت اسکاتلند که دختر ۹ ساله اش در مدرسه به خاطر حجاب مورد زورگویی مذهبی قرار گرفته، تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده و با آمارهای تکان دهنده ای مواجه شد. […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از mend، مادر مسلمانی در شهر ادینبورگ، پایتخت اسکاتلند که دختر ۹ ساله اش در مدرسه به خاطر حجاب مورد زورگویی مذهبی قرار گرفته، تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده و با آمارهای تکان دهنده ای مواجه شد.

سمانه دین، ۴۵ ساله که مادر سه فرزند می باشد، متوجه می شود که دخترش به خاطر حجاب و مسلمان بودن مورد زورگیری قرار می گیرد. این مادر مسلمان که از آزار و اذیت اسلام هراسانه و زورگویی هایی که دختر ۹ ساله اش با آن ها مواجه است به شدت آزرده خاطر شده تصمیم می گیرد نه تنها او را مورد حمایت قرار دهد، بلکه تحقیقاتی را در این زمینه در سرتاسر ادینبورگ آغاز می کند تا تعیین کنند زورگویی مذهبی در مدارس این شهر به چه گونه است.

این مطالعه شامل یک نظرسنجی با هفت سوال است که در میان ۱۰ کودک مسلمان با دوره های سنی ۸-۱۸ ساله توزیع شده است.

آمارهای تکان دهنده اسلام هراسی

این مطالعه نشان داد که ۵۵% از نوجوانان دوره های سنی ۱۱-۱۸ ساله، در معرض اسلام هراسی کلامی بوده اند و ۵۰% کودکان نیز قربانی سوء برخوردهای اسلام هراسانه فیزیکی قرار گرفته اند. به علاوه از میان کودکان دوره های سنی ۸-۱۱ سال نیز ۵۳% و ۲۶% به ترتیب در معرض اسلام هراسی کلامی و سوء برخوردهای اسلام هراسی فیزیکی بوده اند.

خانم دین که به خاطر دخترش این نظرسنجی را انجام داده گفت: به عنوان یک مادر وقتی فرزندتان را به مدرسه می فرستید انتظار دارید در محیط امنی قرار بگیرد و دوست ندارد در معرض نفرت و زورگویی باشد. من می خواستم بدانم تا چه اندازه وضعیت بد است و از نتایج شوک زده شدم.

وی افزود: اسلام هراسی جامعه مسلمانان سرتاسر جهان را هدف قرارداده است. من خودم در دهه ۷۰ در ادینبورگ بزرگ شده ام و تجربیات نژادپرستی زیادی داشته ام اما آنچه امروز می بینیم سطوح متفاویت است.

این مادر مسلمان قصد دارد یافته هایش را در همایش «الهام بخش» که در ۲۲ آوریل ۲۰۱۸ توسط سازمان «چشم انداز اسلامی» و به منظور بزرگداشت دستاوردهای زنان مسلمان برگزار می شود ارائه دهد.

گفتنی است سازمان خدمات کودکان با عنوان « انجمن ملی برای جلوگیری از ظلم به کودکان» سال گذشته در گزارشی افشاء کرده بود که برخی کودکان مسلمان در بریتانیا، که در معرض زورگویی مذهبی قرار گرفته و «تروریست» خطاب می شوند، به بیماری های روحی روانی چون خودزنی مبتلا شده اند. این سازمان افشاء کرد که بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ جلسه مشاوره در سه سال گذشته برای رسیدگی به زورگویی ها با انگیزه مذهبی و نژادی برگزار شده اند.

انتهای پیام/

    دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32