آخرین یادداشت

مساله فقط یک روسری است؟

مساله فقط یک روسری است؟

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،آزادی زنان به معنای انتخاب پوشش توسط آنها یک نشانی اشتباه است چرا که پرسودترین صنعت دنیا، ایجاب می‌کند که زنان به نحوی لباس بپوشند که مردان دوست دارند و مردان دنیای مدرن از لباس‌های تحریک‌کننده استقبال می‌کنند ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10961
۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۱:۰۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایکنا” ؛ به نقل از کانال تلگرام مطالعات اسلام و آلمان(اروپا)؛ یورگن تودنهوفر؛ نویسنده کتاب «۱۰ روز با داعش»، روزنامه‌نگار و سیاستمدار سابق حزب CDU آلمان(اتحادیه دموکرات مسیحی) با انتشار ویدئویی در صفحه رسمی خود در شبکه‌های اجتماعی نکته‌هایی را که احزاب راستگرا مانند «AfD»(آلترناتیو برای […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایکنا” ؛ به نقل از کانال تلگرام مطالعات اسلام و آلمان(اروپا)؛ یورگن تودنهوفر؛ نویسنده کتاب «۱۰ روز با داعش»، روزنامه‌نگار و سیاستمدار سابق حزب CDU آلمان(اتحادیه دموکرات مسیحی) با انتشار ویدئویی در صفحه رسمی خود در شبکه‌های اجتماعی نکته‌هایی را که احزاب راستگرا مانند «AfD»(آلترناتیو برای آلمان) و «CSU»(اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن) باید راجع به مسلمانان بدانند، ذکر کرد که بدین شرح است:

طبق نظرسنجی‌ها ۹۰ درصد از جمعیت ۴,۳ میلیونی مسلمانان حاکمیت دموکراتیک در آلمان را خوب تلقی می‌کنند. اما در مقابل آلمانی‌های غیرمسلمان نسبت به حاکمیت دموکراتیک در آلمان بدبین‌تر هستند.

تنها یک دهم درصد از مسلمانان حجاب کاملا پوشیده مانند برقع دارند و ۲۸ درصد از زنان مسلمان روسری بر سر می‌کنند.

از میان ۱۱ هزار مسجد و انجمن اسلامی در آلمان، تنها بیرون از ۳۰ مکان صدای اذان شنیده می‌شود. با این حال حزب آلترناتیو برای آلمان، در برنامه حزبی خود به دنبال حذف صدای اذان بیرون از مساجد است.

مسلمانان در بسیاری از کشورها بیش از غیر مسلمانان با خشونت علیه جامعه مدنی مخالف هستند. حدود ۴۹ درصد از آمریکایی‌ها و ۳۱ درصد از اروپایی‌ها با حمله نظامی علیه غیرنظامیان موافق هستند. این در حالی است که در کشورهای خاورمیانه تنها ۱۹ درصد با این اقدام موافقند.

طبق آمار دادگاه قانون اساسی حدود ۱۲۰۰ اسلام‌گرای خشونت طلب در آلمان حضور دارند. از این میان ۵۰۰ نفر خطرناک تلقی می‌شوند. این رقم برابر است با ۰,۰۱ درصد از کل جمعیت مسلمانان در آلمان. این در حالی است که بیش از ۱۱۸۰۰ راستگرای افراطی و خشونت‌طلب غیر مسلمان هستند.

از زمان اتحاد دو آلمان تاکنون، هیچ کس توسط یک مسلمان افراطی و تروریستی کشته نشده است. این در حالی است که در این فاصله زمانی حدود ۱۸۰ نفر توسط افراد افراطی و راستگرا به قتل رسیده‌اند.

قتل و کشتار در اسلام ممنوع است. اغلب علمای مسلمان در جهان به طور واضح با حملات تروریستی مخالفند. از ۱۱۴ سوره در قرآن، ۱۱۳ سوره با عبارت «بسم الله الرحمن الرحیم» آغاز می‌شود.

تنها در ۲,۱ درصد از سوره‌های قرآن به جنگ‌ها و لشکرکشی‌های پیامبران اشاره شده است. داعشی‌ها و سایر اسلام‌گرایان افراطی از این عبارات و وقایع تاریخی سوءاستفاده می‌کنند.

غرب به ویژه در دهه‌های اخیر نسبت به جهان اسلام خشونت طلب‌تر بوده است. در ۲۲۰ سال گذشته غربی‌ها بیش از ۶۰ بار به کشورهای مسلمان حمله کرده‌اند. اما هیچ کشور مسلمانی به غرب حمله نکرده است.

یهود، مسیحیت و اسلام جزء ادیان آسمانی به شمار می‌آیند. از نظر مسلمانان، قرآن به تعبیری «جدیدترین کتاب عهد» است.

نام «محمد(ص)» در قرآن تنها ۴ بار آورده شده است. این در حالی است که نام‌های «عیسی(ع)» ۲۵ بار، «مریم(س)» ۳۴ بار و «موسی(ع)» ۱۳۶ بار در قرآن ذکر شده‌اند.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32