آخرین یادداشت

مساله فقط یک روسری است؟

مساله فقط یک روسری است؟

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،آزادی زنان به معنای انتخاب پوشش توسط آنها یک نشانی اشتباه است چرا که پرسودترین صنعت دنیا، ایجاب می‌کند که زنان به نحوی لباس بپوشند که مردان دوست دارند و مردان دنیای مدرن از لباس‌های تحریک‌کننده استقبال می‌کنند ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10838
۹۶/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۰ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از ” حوزه احزاب خبرگزاری فارس”، علیرضا زاکانی دبیرکل سابق جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در یادداشتی در کانال تلگرامی خود با عنوان «جهاد برای پیشرفت و عدالت در انقلاب سوم» به ارائه راهکارهایی در این زمینه پرداخت و نوشت هر روزه در جلسات مختلف به ویژه با […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از ” حوزه احزاب خبرگزاری فارس”، علیرضا زاکانی دبیرکل سابق جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در یادداشتی در کانال تلگرامی خود با عنوان «جهاد برای پیشرفت و عدالت در انقلاب سوم» به ارائه راهکارهایی در این زمینه پرداخت و نوشت هر روزه در جلسات مختلف به ویژه با دانشجویان این سوال طرح می‌شود که ناظر به نیازهای مردم چه باید کرد؟ بدین منظور در نوشتارهایی سعی می‌کنم ماحصل نظراتم را تقدیم کنم.

در قسمت نخست به مطالبات جامعه می‌پردازم چرا که معتقدم بدون شناخت صحیح نیازها نمی‌توان راه حل مفیدی ارایه داد؛‌ به نظر نیازهای مردم و مطالبات آن‌ها سه دسته است:۱) نیازهای واقعی و ملموس، ۲) نیازهای حقیقی فراموش شده،‌ ۳) نیازهای کاذب القاء شده؛ مواجهه منطقی با هر یک از این سه مورد سرفصلی برای تسریع در پیشرفت کشور و رشد و آسایش مردم خواهد بود.

سطح اول مطالبات واقعی و به حق است که در قانون اساسی به بهترین صورت بر آن تاکید شده است. نیازهایی همچون ایجاد محیط رشد و تعالی، گسترش امکانات عادلانه، تعمیق امنیت و ثبات و مواردی همچون اشتغال مولد(اصل ۲۸)، خانه‌ای متناسب با شان هر ایرانی و خانواده او(اصل ۳۱)، ازدواج و تشکیل خانواده(اصل ۱۰)، حقوق دختران و زنان ایرانی (اصل ۲۱)، برخورداری از تامین اجتماعی و حق سلامت همگانی(اصل ۲۹)، آموزش و پرورش رایگان و تحصیلات عالی مورد نیاز(اصل ۳۰)، آزادی‌های سیاسی و اجتماعی(اصل ۲۶)، نظارت همگانی بویژه بر مسئولان و امر به معروف و نهی از منکر مردم به ایشان(اصل ۸) و سایر حقوق ذکر شده که مسئولان نظام اسلامی می‌بایستی در راستای تحقق آن‌ها تلاش نماید.

در صورت پاسخ مناسب به نیازهای حقیقی فراموش شده جامعه، اسباب حرکت در مسیر اهداف عالی خلقت و رشد و تعالی مردم و پیشرفت کشور فراهم خواهد شد. استحکام اخلاق و تقوای فردی و اجتماعی، حاکم نمودن شایستگان در کشور، استقرار فرهنگ مسئولیت پذیری و امانت داری، ارزشمندی صداقت، مجاهدت، نظم و تلاش در کارها، پیشرانی تعلیم و تربیت در همه سطوح، اداره عالمانه و قانونمدارانه امور و مواردی از این دست که متاسفانه بسیار کم مورد توجه قرار می گیرند.

دسته‌ سوم نیازهای کاذب می‌باشند. این دسته از نیازها خلاف قانون بوده و عمدتا به وسیله دشمن خارجی با ابزارهای تبلیغاتی و یا از زبان انقلابی‌نَماها جهت جلب توجه و کسب رای به جامعه القاء می‌شود. مواردی همچون کشف حجاب یا نیازهای ناشی از مصرف‌گرایی و مدگرایی مصادیق برجسته آن هستند.

از دشمنان انتظاری جز بدخواهی نیست اما به نظر برخی از مسئولان ناکارآمد که تنها به فکر جیب و جای خود هستند و برخی از کنشگران اجتماعی که آگاهانه یا ناآگاهانه به بی‌راهه می‌روند در برآوردن نیازهای واقعی و ملموس (سطح یک) ناتوان بوده و از سویی از تن دادن و توجه به نیازهای حقیقی (سطح دو) در جامعه نیز گریزانند، لاجرم برای حفظ موقعیت خویش با ژست‌های روشنفکری و عاری از عقلانیت منفعلانه در تنور نیازهای کاذب (سطح سوم) می دمند.

به طور مثال اگر کرامت و جایگاه ویژه بانوان شناخته شده و موضوعاتی همچون رشد معنوی، علمی و منزلت اجتماعی همراه با زمینه های ازدواج مناسب، اشتغال شایسته، واگذاری مسئولیت‌ها و ایجاد آسایش و رفاه آن‌ها و در یک کلام رعایت عدالت در فهم و بکارگیری توان زنان در ساخت خانواده و اجتماع مورد نظر قرار گیرد و اصول قانون اساسی پیرامون آن‌ها اجرایی شود آیا جایی برای پرداختن به موضوع روسری زنان در جامعه اسلامی و به دام انداختن دختران عزیز این مرز و بوم در سیاه چاله نیازهای کاذب و انجام فعالیت های مجرمانه و خلاف قانون خواهد ماند؟

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32