آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10701
۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۲:۵۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، مسئولان منطقه آچه یکی از استانهای اندونزی از کادر پرواز مسلمان دعوت به پوشیدن حجاب کرد. دولت ناحیه نیمه مستقل اندونزی آچه اعلام کرد که خدمه و کادر پرواز مسلمان، هنگام پرواز به آچه، باید با توجه به قوانین منطقه، حجاب […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، مسئولان منطقه آچه یکی از استانهای اندونزی از کادر پرواز مسلمان دعوت به پوشیدن حجاب کرد.

دولت ناحیه نیمه مستقل اندونزی آچه اعلام کرد که خدمه و کادر پرواز مسلمان، هنگام پرواز به آچه، باید با توجه به قوانین منطقه، حجاب بپوشند.

دولت منطقه ای نامه ای را به سازمان حمل و نقل ملی و سازمان های حمل و نقل هوایی مانند AirAsia و Firefly of Malaysia در مورد پوشیدن حجاب توسط زنان مشغول به کار در این شرکت ها فرستاد.

مقامات در این نامه اعلام کردند : « همه مهمانداران زن باید پوشش اسلامی بر اساس قوانین شریعت داشته باشند ».

فرودگاه بین المللی “باندا آچه”، پایتخت استان، روزانه ده ها پرواز داخلی و پرواز بین المللی را به همسایگان خود از جمله مالزی و عربستان سعودی انجام می دهد.

“مواردی علی” ، رئیس منطقه ای آچه ، گفت: غیر مسلمانان ملزم به پوشیدن حجاب نیستند، اما پرسنل مسلمان لازم است تا در پروازهای آچه حجاب اسلامی را رعایت کنند.

در سال ۲۰۱۵، مالزی نخستین شرکت هواپیمایی ملی شریعت، Rayani Air را راه اندازی کرد. این خطوط هوایی اجازه مصرف الکل در پروازهای خود را نمی دهد و تنها غذای حلال را عرضه می کند.

جعفر زمهری گفت : « برای زنان مسلمان ما اجباری است که حجاب داشته باشند و زنان غیر مسلمان نیز باید لباس مناسب داشته باشند».

بر اساس یک توافق نامه صلح در سال ۲۰۰۱ با دولت مرکزی، آچه، از نظر قانون پیرو قانون اساسی، اما دارای بیشترین استقلال است.

با این حال، اکثر اندونزی توسط یک سیستم قانون مدنی مخلوط با قوانین عرفی، که شامل جنبه های قانون اسلامی و قانون رومی و هلندی است، اجرا می شود.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32