آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10650
۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۰:۱۴ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرنگار مهر” ، آیت الله سید علی طهماسبی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گلپایگان که با حضور مسئولین و نمایندگان دستگاه های ذیربط در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه شورای فرهنگی عمومی با کارکردی درست و فرهنگ سازی مناسب در تعلیم […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرنگار مهر” ، آیت الله سید علی طهماسبی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گلپایگان که با حضور مسئولین و نمایندگان دستگاه های ذیربط در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه شورای فرهنگی عمومی با کارکردی درست و فرهنگ سازی مناسب در تعلیم و تربیت افراد جامعه موثر است، اظهار داشت: اگر آنهایی که در مسایل فرهنگی تلاش می کنند، نسبت به رصد ناهنجاری ها با فرهنگ سازی آنها را تبدیل به هنجار کنند مشکلات جامعه حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه وظیفه ما برای اصلاح فرهنگ مردم و رصد ناهنجاری ها برنامه ریزی و تشکیل کمیته ها و کارگروه های مختلف در جلسه شورای فرهنگ عمومی است، افزود: برای استفاده ارزشمند از برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی نیاز به طرح مشکلات و مسایلی است که موجب بروز رخدادهای نامطلوب و نامناسب در شهرستان می شود.

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: برای تشکیل کارگروه‌های مختلف از افراد جهادی و حاضر در شهرستان بهره برداری شود و با توجه به برخی مشکلات فرهنگی در راستای رانندگی و عدم رعایت حقوق دیگران راهکارهای مناسب مدّنظر قرار گرفته و پیش بینی شود.

وی با بیان اینکه شهرسازی در این شهرستان در برخی موارد مناسب نیست، افزود: چرا در منطقه ویلایی نشین، مجوز ساختمان پنج طبقه داده شده است که هم ظاهر شهر را زننده کرده و هم مردم امنیت ندارند زیرا خانه برای امنیت و آزادی است و با این نحوه ساخت و ساز مشکلات به وجود آمده است.

طهماسبی ادامه داد: با توجه به اینکه تعهدات و مسایل مذهبی روز به روز در این شهرستان کمتر می‌شود، بدیهی است شهرستانی مانند گلپایگان که نماد یک شهر مذهبی است، وضعیت حجاب آن، زیبنده نام و سابقه این شهر نیست.

وی اظهار کرد: انتظار این است که جلسات شورای فرهنگ عمومی، خروجی خوبی داشته باشد و بتواند فرهنگ سازی مناسبی را در منطقه ایجاد کند تا در جامعه این فرهنگ سازی احساس شود.

نمی‌توان همه مشکلات حجاب در شهرستان را به گردن مهاجران انداخت

در ادامه فرماندار گلپایگان با بیان اینکه شهرداری ها یک نقشه جامع شهری یا طرح تفصیلی مهندسی و مشاوران در اختیار دارند و طبق آن موظفند نسبت به ساخت و ساز و شکل گیری شهر اقدام کنند، اظهار داشت: مشاوران طرح معماری شهرستان را در کمیسیون معماری کشور تصویب می‌کنند و ارتفاع آن در پیوست طرح است.

وی با اشاره به اینکه بافت کلی و قدیمی شهر گلپایگان از هسته مرکزی که در زمین های کشاورزی به صورت ناملموس ساخته شده باعث نگرانی است، افزود: بافت برخی مناطق در شهر گلپایگان شهرسازی خوب و مناسبی دارد.

حسین فراست تصریح کرد: در حالی که بافت مرکزی شهر کم کم گسترش یافته و اراضی کشاورزی به مسکونی با معیاری نادرست تبدیل شده است، اکنون دارای کوچه و خیابان‌های نامناسب است و اگر اتفاقی در شهر رخ دهد امکان خدمات رسانی مناسب و سریع از سوی دستگاه های ذیربط امدادی در این بافت شهری فراهم نیست.

وی با بیان اینکه برای طرح جامع شهری شهرستان هنوز اقدام نشده و این مشکلات ناشی از طرح‌های قدیم شهری است، افزود: این یکی از معضلاتی است که به لحاظ ساخت و سازهای صورت گرفته کار خاصی برای آن نمی توان انجام داد.

فرماندار گلپایگان بیان داشت: در شهر گلپایگان پیش از انقلاب بدحجاب و بی چادر وجود نداشت و نمی‌توان همه مشکلات حجاب در شهرستان را به گردن مهاجران انداخت، اگر در مبحث حجاب برنامه نداریم و نتوانستیم به درستی آن را هدایت کنیم یا توجه مناسب نشده یا افراط و تفریطی صورت گرفته، بدیهی است اکنون باید مسئولیت آن را پذیرفت و راهکار مناسب ارائه داد، هرچند این ناهنجاری، نه در یک روز وجود آمده و نه در یک روز قابل حل است.

وی با بیان اینکه صاحب نظران را به شورای فرهنگ عمومی شهرستان دعوت کنیم تا با برداشت درست کارها پیش رود، افزود: بودجه فرهنگی در کشور بین دستگاه‌های مختلف توزیع می‌شود ولی متولی در اجرا مشخص نیست و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان از لحاظ بودجه، اعتبار و پرسنل کمبود دارد ولی هیچ کدام توجیه برای اینکه از وظایف غافل شود، نیست.

فراست تأکید کرد: ابتدا باید سرعت گسترش ناهنجاری‌ها گرفت و پس از توقف آن در نهایت نسخه نهایی که فرهنگ سازی مناسب است، اجرایی شود.

اثر بخشی در فرهنگ، همگرایی و همفکری دستگاه‌های شهرستان را می طلبد

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان با بیان اینکه شورای فرهنگی یک شورای راهبردی است که احکام آن ضمانت اجرایی دارد، اظهار داشت: گلپایگان با رشته‌های مختلف هنری، علمی، دینی و ظرفیت‌های ایثار و مساجد که ویژگی خاص این شهرستان است برای اثر بخشی در فرهنگ آن همگرایی و همفکری دستگاه‌های شهرستان را می طلبد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی گلپایگان تصریح کرد: برای ارتقاء فرهنگ و باورهای اعتقادی و انقلابی و سبک زندگی اسلامی و خانواده سالم می توان از طریق این شورا اقدامات لازم صورت گیرد و اثر بخشی لازم آن را مشاهده کرد.

سعید ضابطی با اشاره به اینکه جلسات شورای فرهنگی عمومی در اول تا پنجم هر ماه برگزار شود و اعضای آن در سطح مسئولان ادارات هستند، افزود: نباید کار به اعتبار و بودجه و پرسنل داشت و برای فرهنگ باید دلسوز بود و مصوبات شورا را اجرا و پیگیری کرد.

ثبت ۶۱۴ مورد ازدواج در ۹ ماهه نخست امسال در شهرستان گلپایگان

در ادامه حسن مرادی رئیس اداره بهزیستی گلپایگان با بیان اینکه تقویت اورژانس اجتماعی و گسترش مراکز مشاوره و اجرای طرح آموزش پیش از ازدواج در دستور کار است، اظهار داشت: ۶۱۴ مورد ازدواج در ۹ ماهه نخست امسال در شهرستان گلپایگان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه اورژانس اجتماعی بهزیستی گلپایگان، اعتیاد، عدم وفاداری و بیکاری و مشکلات اقتصادی را از دلایل عمده طلاق در شهرستان می‌داند، افزود: صدا و سیما باید در مورد استحکام خانواده برنامه‌ریزی و فرهنگ سازی کند زیرا برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی دشمن، متزلزل کردن بنیان خانواده در ایران است.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32