آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10643
۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۰:۰۶ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، آیت‌الله غلامعلی‌ صفایی‌بوشهری در نشست با اعضای بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر اظهار داشت: یکی از تجلیات و امور صیانتی عفاف حجاب است و عدم مراعات حجاب، آغازی برای سقوط اخلاقی شخص، جامعه و خانواده به شمار می‌رود. وی با اعلام این که […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، آیت‌الله غلامعلی‌ صفایی‌بوشهری در نشست با اعضای بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر اظهار داشت: یکی از تجلیات و امور صیانتی عفاف حجاب است و عدم مراعات حجاب، آغازی برای سقوط اخلاقی شخص، جامعه و خانواده به شمار می‌رود.

وی با اعلام این که جامعه‌ای که در آن عفاف و حجاب نباشد جامعه‌ای است که هر لحظه همه چیز آن در معرض سقوط است، افزود: عفاف و حجاب با اساس زندگی انسان مرتبط است و اگر اگر عفاف در زندگی نباشد قطعاً یک خانواده دچار فروپاشی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه عفاف در ذات انسان نهفته است، تصریح کرد: عفاف به معنای صیانت انسان از حریم اخلاقی و شخصی و حفظ آبروی خود در عرصه اخلاقی است.

وی با اشاره به اینکه اسلام بر روی عفاف و حجاب تأکید فراوان دارد، افزود: عفیف‌بودن و مراعات مسائل اخلاقی در نهاد انسان قرار دارد و یکی از تجلیات و امور صیانتی عفاف حجاب است که عدم مراعات حجاب، آغازی برای سقوط اخلاقی شخص، جامعه و خانواده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: وقتی حریم عفاف و حجاب شکسته شود به طبع آن تمام حریم‌ها شکسته خواهد شد و یک هرج و مرج شخصیتی، خانوادگی و اجتماعی به وجود خواهد آمد.

وی افزود: عفاف و حجاب گذشته از شرع و دین، یک اصلی است که عقلانیت انسان و جامعه بر آن دلالت دارد و جامعه‌ای که در آن عفاف و حجاب نباشد جامعه‌ای است که هر لحظه همه چیز آن در معرض سقوط است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بخش عظیمی از مسئله سقوط فضیلت عفاف، توسط کم‌رنگ و بی‌رنگ شدن حجاب صورت می‌گیرد، تصریح کرد: الان یکی از بحران‌های بزرگ جوامع غربی، مسئله کاسته‌شدن درجه عفاف است که به مرز سقوط رسیده است.

وی با تشکر از اقدامات صورت گرفته در این بنیاد افزود: کاری که شما انجام می‌دهید کار بسیار بزرگی است که با اساس و ناموس تفکر اجتماعی و شخصیت انسانی مرتبط است.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری ادامه داد: فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب یک کار جمعی، فرهنگی و ریشه‌ای است که باید از همان ابتدای دوران کودکی، این فضیلت آموزش داده شود.

وی با بیان این که خانواده‌ها جهت ایجاد روحیه عفاف و حجاب در گام اول باید فرهنگ‌سازی کنند، افزود: این فرهنگ‌سازی خانوادگی باید به وسیله دستگاه‌های ارتباط جمعی، روحانیت، حوزه‌های علمیه، مطبوعات، مدارس، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی به آنها القا شود تا این معنا را در جامعه حاکم کنند.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر در این نشست گفت: با همکاری نهادها، ادارات و سازمان‌های مربوطه به دنبال این هستیم که چهره ظاهری و فرهنگ باطنی شهر را به سمت گسترش عفاف و حجاب سوق دهیم.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی ادامه داد: از جمله این طرح‌ها می‌توان به جشن تکلیف دختران دبستانی شهرستان بوشهر، تشکیل کمیته عفاف و حجاب در بازار و ساماندهی وضعیت ساحل بوشهر اشاره کرد.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32