آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10634
۹۶/۱۱/۰۲ - ۱۱:۵۷ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با اعضای بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب با اساس زندگی انسان مرتبط است اظهار داشت: اگر عفاف در زندگی نباشد قطعاً یک خانواده دچار فروپاشی و نابودی می‌شود. نماینده […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با اعضای بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب با اساس زندگی انسان مرتبط است اظهار داشت: اگر عفاف در زندگی نباشد قطعاً یک خانواده دچار فروپاشی و نابودی می‌شود.

نماینده ولی‌‌فقیه در استان بوشهر با یادآوری اینکه عفاف در ذات انسان نهفته است تصریح کرد: عفاف به‌معنای صیانت انسان از حریم اخلاقی و شخصی و حفظ آبروی خود در عرصه اخلاقی است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه اسلام روی عفاف و حجاب تأکید فراوان دارد، افزود: عفیف بودن و مراعات مسائل اخلاقی در نهاد انسان قرار دارد.

صفایی بوشهری یکی از تجلیات و امور صیانتی عفاف را حجاب عنوان کرد و گفت: عدم مراعات حجاب، آغازی برای سقوط اخلاقی شخص، جامعه و خانواده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به جایگاه و حریم عفاف و حجاب پرداخت و خاطرنشان کرد: وقتی حریم عفاف و حجاب شکسته شود به‌تبع آن تمام حریم‌ها شکسته می‌شود و یک هرج‌ومرج شخصیتی، خانوادگی و اجتماعی به‌وجود می‌آید.

امام جمعه بوشهر ابراز کرد: عفاف و حجاب گذشته از شرع و دین، یک اصلی است که عقلانیت انسان و جامعه بر آن دلالت دارد.

وی با بیان اینکه نبود فرهنگ عفاف و حجاب زمینه سقوط جامعه را فراهم می‌کند گفت: جامعه‌ای که در آن عفاف و حجاب نباشد هر لحظه همه چیز آن در معرض سقوط است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تذکر اینکه بخش عظیمی از مسئله سقوط فضیلت عفاف، توسط کمرنگ و بی‌رنگ شدن حجاب صورت می‌گیرد، تصریح کرد: الآن یکی از بحران‌های بزرگ جوامع غربی، مسئله کاسته شدن درجه عفاف است که به مرز سقوط رسیده است.

امام جمعه بوشهر با قدردانی از اقدامات صورت‌گرفته در بنیاد عفاف و حجاب اضافه کرد: کاری که شما انجام می‌دهید کار بسیار بزرگی است که با اساس و ناموس تفکر اجتماعی و شخصیت انسانی مرتبط است.

صفایی بوشهری فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب را یک کار جمعی، فرهنگی و ریشه‌ای دانست و تأکید کرد: باید از همان ابتدای دوران کودکی، این فضیلت آموزش داده شود.

وی با یادآوری اینکه خانواده‌ها برای ایجاد روحیه عفاف و حجاب در گام نخست باید فرهنگ‌سازی کنند، تصریح کرد: این فرهنگ‌سازی خانوادگی باید به‌وسیله دستگاه‌های ارتباط جمعی، روحانیت، حوزه‌های علمیه، مطبوعات، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی به آنها القا شود تا این معنا را در جامعه حاکم کنند.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32