آخرین یادداشت

مساله فقط یک روسری است؟

مساله فقط یک روسری است؟

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،آزادی زنان به معنای انتخاب پوشش توسط آنها یک نشانی اشتباه است چرا که پرسودترین صنعت دنیا، ایجاب می‌کند که زنان به نحوی لباس بپوشند که مردان دوست دارند و مردان دنیای مدرن از لباس‌های تحریک‌کننده استقبال می‌کنند ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10592
۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۸ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه” ؛ حجت‌الاسلام مهدی فاطمی‌پور معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی فقیه ، اظهار کرد: فلسفه حجاب از مسائل مهمی است که آگاهی از آن می‎تواند یکی از پایه‌های تحقق فرهنگ پوشش شود. وی ادامه داد: خداوند سبحان در قرآن کریم حکم و حکمت حجاب و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه” ؛ حجت‌الاسلام مهدی فاطمی‌پور معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی فقیه ، اظهار کرد: فلسفه حجاب از مسائل مهمی است که آگاهی از آن می‎تواند یکی از پایه‌های تحقق فرهنگ پوشش شود.

وی ادامه داد: خداوند سبحان در قرآن کریم حکم و حکمت حجاب و عفاف را به عنوان باور و رفتار سعادت‌ ساز آدمی بیان کرده و اهل بیت(ع) و علمای اسلام نیز به تبیین و شرح این مقوله مهم پرداخته اند.

حجت‌الاسلام فاطمی‌پور بیان کرد: خداوند متعال در باب ضرورت و حکمت مسأله حجاب در آیه ۵۹ سوره احزاب می‌فرماید «ای پیغمبر با زنان و دختران خود و زنان مؤمن بگو که خویشتن را با چادر فرو پوشند که این کار برای اینکه آنها به عفت شناخته شوند تا از تعرض و جسارت آزار نکشند، بسیار نزدیک‌تر است و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است.»

* پدیده برهنگی بیماری عصر ماست

وی افزود: استاد مطهری در کتاب «مسأله حجاب» به خوبی حکمت و گستره حجاب را بیان کرده و بر این باور است که پدیده «برهنگی» بیماری عصر ما است و نباید کورکورانه از غرب تقلید کنیم.

وی با بیان اینکه لزوم پوشیدگی زن در برابر مرد بیگانه یکی از مسائل مهم اسلامی است، گفت: نکته حائز اهمیت این است که مساله حجاب در ایران باستان و قوم یهود و هند به خوبی وجود داشته است که شهید مطهری مطالب و شواهدی برای این ادعا از تاریخ تمدن ویل دورانت در کتاب مذکور بیان کرده است

معاون فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه بوعلی‌ سینا تشریح کرد: آرامش روانی، استحام پیوند خانوادگی، استواری اجتماع، ارزش و احترام زن از مهم‌ترین کارکردها و حکمت حجاب است که سخن درباره هر کدام نیازمند مجالی دیگر است.

وی خاطرنشان کرد: استواری اجتماع نکته‌ای است که بیشتر نیاز به تبیین دارد و در این باره باید گفت که کشانیدن تمتعات جنسی از محیط خانه به اجتماع، نیروی کار و فعالیت اجتماع را ضعیف خواهد کرد.

وی اضافه کرد: این امر عکس آن چیزی است که مخالفان حجاب خرده می‌گیرند و می‌گویند:حجاب موجب فلج کردن نیروی نیمی از افراد اجتماع است اما درواقع بی‌حجابی و ترویج روابط نا مشروع سبب فلج کردن نیروی اجتماعی می‌شود.

حجت‌الاسلام فاطمی‌پور گفت: آنچه که سبب فلج کردن نیروی زن می‌شود، محروم ساختن او از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که در اسلام چنین چیزی وجود ندارد.

وی افزود:اسلام نه می‌گوید که زن از خانه خارج نشود و نه می‌گوید زن حق تحصیل ندارد، بلکه علم و دانش را فریضه مشترک زن و مرد دانسته است و فعالیت اقتصادی را نیز برای زن تحریم نمی‌ کند.

حجت‌الاسلام فاطمی‌پور تأکید کرد: باید توجه کرد آنچه که مانع رشد فعالیت اجتماعی می‌شود، آلوده کردن محیط کار به لذت‌جویی‌های شهوانی است.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32