آخرین یادداشت

مساله فقط یک روسری است؟

مساله فقط یک روسری است؟

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،آزادی زنان به معنای انتخاب پوشش توسط آنها یک نشانی اشتباه است چرا که پرسودترین صنعت دنیا، ایجاب می‌کند که زنان به نحوی لباس بپوشند که مردان دوست دارند و مردان دنیای مدرن از لباس‌های تحریک‌کننده استقبال می‌کنند ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10549
۹۶/۱۰/۱۸ - ۱۰:۲۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، حجت الاسلام لطیف صادقی، معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران در دیدار جمعی از بانوان و فعالان فرهنگی و تبلیغی استان با اشاره به سالروز کشف حجاب رضاخانی، این اقدام رضاخان را در جهت تحقق اهداف شوم دشمنان در کشور دانست. وی با بیان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، حجت الاسلام لطیف صادقی، معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران در دیدار جمعی از بانوان و فعالان فرهنگی و تبلیغی استان با اشاره به سالروز کشف حجاب رضاخانی، این اقدام رضاخان را در جهت تحقق اهداف شوم دشمنان در کشور دانست.

وی با بیان این که غرب همواره به دنبال از بین بردن نمادهای دینی و مذهبی ملت ایران بود، خاطرنشان کرد: کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا و انگلیس همه توان خود را به کار گرفتند تا هویت دینی مردم ایران را از بین ببرند.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به این که کشف حجاب رضاخانی خوش خدمتی آشکار به اربابان انگلیسی بود، تصریح کرد: رضاخان در پی اجرای این فرمان اربابان غربی خود، به ظاهر شعار آزادی زنان را سر می‌داد و به دنبال متمدن کردن کشور بود.

وی با بیان این که رضاشاه با صدور فرمان کشف حجاب در کشور، حجاب را نوعی کهنه پرستی و جهالت معرفی می‌کرد، این در حالی است که خود او در جهل مطلق بود، خاطرنشان کرد: حجاب از بسیاری ناهنجاری‌ها در جامعه جلوگیری می‌کند، اما دشمنان می‌خواهند حجاب را به گونه‌ای دیگر معرفی کنند.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که مردم و علما با حرکت خود در مقابله با کشف حجاب مروجان مسأله جدایی دین از سیاست را منزوی کردند و این اقدام ضد دینی را بی نتیجه گذاشتند، تصریح کرد: این طرح استعماری رضاخان با هدف از بین بردن پایه های دینی و مذهبی مردم کشورمان صورت گرفت که با ایستادگی علما، روحانیان و مردم دیندار ایران مواجه شد.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان این که ایستادگی مردم در برابر جریان آلوده و خطرناک کشف حجاب نشان دهنده غیرت دینی ملت بزرگ ایران بود، تصریح کرد: عفت، حجاب، غیرت و حیا چهار اصل اخلاقی و دینی است که سرنوشت آن به هم عجین شده و پیوند ناگسستنی با یکدیگر دارد و مکمل هم هستند که اگر یکی از این ستون ها نباشد، حادثه ساز خواهد بود.

وی با بیان این که توجه به مسأله عفاف و حجاب یک ضرورت است، تصریح کرد: باید از همه ظرفیت های موجود در جهت تحقق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بهره گیریم.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به این که متأسفانه تاکنون اقدام عملی برای تحقق و نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: مسأله عفاف و حجاب با بخش نامه و اقدامات مقطعی فراگیر نخواهد شد.

وی با تأکید براین که برای نهادینه کردن این فرهنگ دینی باید بسیج عمومی صورت گیرد، تصریح کرد: اقدامات سطحی نه تنها به نهادینه کردن و گسترش این فرهنگ دینی کمک نخواهد کرد بلکه اثرات نامطلوبی در جامعه خواهد داشت.

حجت الاسلام صادقی با تأکید براین که بدحجابی یک فرهنگ شوم استعماری است که به بهانه آزادی زنان زمینه فساد و بی بندوباری را فراهم می کند، بیان داشت: باید از همه ظرفیت ها به منظور جلوگیری از گسترش این فرهنگ ضد دینی درجامعه استفاده کرد.

وی با بیان این که برای نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه باید از همه ظرفیت ها بهره گیریم، گفت: رعایت عفاف و حجاب در جامعه از بسیاری از معضلات و ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری می کند.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که در طول تاریخ همواره افکار پلید و شیطانی که وابسته به آن سوی مرزها بودند تلاش کردند تا مسأله عفاف و حجاب را در جامعه ایرانی کمرنگ و خدشه دار کنند، افزود: تضعیف این ارزش مهمی دینی خسارت های جبران ناپذیری برای نظام دینی به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به این که رعایت عفاف و حجاب در جامعه امنیت اجتماعی را در کشور تقویت می کند، تصریح کرد: کمرنگ شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه امنیت اجتماعی جامعه را به مخاطره می اندازد.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32