آخرین یادداشت

مسأله حجاب زن مسلمان در غرب

مسأله حجاب زن مسلمان در غرب

به گزارش پایگاه خبری حجاب ،به نقل از خبرنگار مهر، مقاله زیر توسط محمدرضا حضوربخش دانشجوی دکترای فلسفه تطبیقی دانشگاه قم و کارشناس گروه مطالعات راهبردی مجمع جهانی اهل بیت(ع) نوشته شده است که در ادامه از نظر شما می گذرد؛ اساساً کشورهای غربی به دلیل رویکرد سکولار و فارغ ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10529
۹۶/۱۰/۱۶ - ۹:۵۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایکنا ” ، حجت‌الاسلام فاضل بهشتی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیله سوار، در کارگاه آموزشی “حجاب و عفاف” در شهرستان بیله سوار گفت: دختران جامعه مادران آینده جامعه هستند و مادران پرورش دهنده مردان و کارگزاران یک جامعه هستند لذا باید برای تربیت یک جامعه […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایکنا ” ، حجت‌الاسلام فاضل بهشتی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیله سوار، در کارگاه آموزشی “حجاب و عفاف” در شهرستان بیله سوار گفت: دختران جامعه مادران آینده جامعه هستند و مادران پرورش دهنده مردان و کارگزاران یک جامعه هستند لذا باید برای تربیت یک جامعه سالم زنان سالم داشته باشیم و الگوی یک زن و دختر مسلمان باید حضرت فاطمه زهرا (س) باشد.

وی با اعلام اینکه حجاب تنها یک پوشش نیست بلکه یک پرچم دینداری است، تصریح کرد: یکی از ضروریات مهمی که از اسلام تا دنیای مدرنیته ی امروز توجه عموم را به خود جلب کرده همین مسأله ی حجاب و عفاف است که تمام نویسندگان، شاعران، عالمان و دانشمندان را به طور خاصی درگیر این مسأله ی مهم روحی – روانی کرده است. چرا که از دیرباز حجاب و عفاف به عنوان یک اصل مهم در جامعه با شعار «حجاب اسلامی مصونیت است نه محدودیت» اندیشه و تفکرات خاصی را در جامعه انعکاس داده است .

حجت‌الاسلام بهشتی ضمن اشاره به اهمیت حجاب در اسلام گفت: یکی از مهمترین مسائلی که می تواند بینش و بصیرت زن و مرد را در حیطه ی حجاب و عفاف بالا برد، همان مسأله ی روز یعنی عاِلم بودن به زمانه ی خود است که به طرق مختلفی خود را درجامعه متبارز می کند. با توجه به پیشرفتهای فریبنده روز هرچه زن ومرد نسبت به پیرامون خود دیدی ژرف گونه داشته باشند به مراتب بهتر و عمیق تر می توانند نسبت به ظاهر و پوشش خود عاِلم باشند .
وی ادامه داد: حجاب مخصوص زنان نیست بلکه حجاب و عفت مخصوص مردان نیز هست حجاب به معنی پوشش و عفت باطنی و درونی است مثل مروارید در درون صدف. حجاب صدف است و عفت، مروارید در درون صدف.

وی در ادامه گفت: زن با رعایت حجاب اسلامی، به تهذیب و تزکیه نفس و ملکات نفسانی پرداخته و قرب الهی را فراهم ساخته و زمینه رشد معنوی مردان در اثر حفظ نگاه را فراهم می‌کند.
انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32