کد خبر: 10523
18/01/04 - 9:56 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ وی به روزنامه «برلینر» گفت: من بر این عقیده هستم که ما باید در یک شهر چند مذهبی مانند برلین به زنان جوان مسلمان اجازه دهیم که با روسری تدریس کنند. سایت وِلت نیز نوشت: […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ وی به روزنامه «برلینر» گفت: من بر این عقیده هستم که ما باید در یک شهر چند مذهبی مانند برلین به زنان جوان مسلمان اجازه دهیم که با روسری تدریس کنند.

سایت وِلت نیز نوشت: براساس قوانین بی‌طرفی برلین، معلمان، پلیس و کارکنان قضایی برای پوشیدن نمادهای مذهبی با محدودیت مواجه هستند و این ممنوعیت شامل روسری، صلیب یا نشان یهودی است.

همچنین به گفته بهرندت برای زنان پلیس و قضات اساسا نباید روسری ممنوع باشد. او در این باره گفت: با این حال، این قطعا یک راه طولانی است؛ زیرا یکی از خط قرمزهای ایالت است. در نتیجه به سرانجام‌رسیدن این پروژه در چند سال آینده بعید است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر هر زن مسلمان که به دلیل پوشش از تدریس در مدارس برلین منع می‌شود، می‌تواند درخواست جبران خشارت به دلیل تبعیض را بدهد.

گفتنی است، در چند ماه اخیر، چندین معلم زن که به دلیل روسری از تدریس منع شده‌اند، موفق به شکایت در دادگاه‌های کارگری شده‌اند و به دلیل تبعیض اعمال‌شده، درخواست جبران خسارت داده‌اند.

ساندرا شایزر، سناتور فراکسیون تحصیلی برلین از حزب سوسیال دموکرات اخیرا با پوشش مذهبی معلمان مخالفت کرده است، وی گفت: به این دلیل که بسیاری از ادیان و ایدئولوژی‌ها با قوانین مدارس برلین همگام شده‌اند، باید معلمان در کلاس‌های درس بدون پوشش مذهبی باشند/.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32