کد خبر: 10506
18/01/03 - 10:30 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ، حجت‌الله نریمانی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در همایش توسعه و تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف برای مدارس و مراکز غیر دولتی اظهار کرد: ضوابط و مقررات آموزشی و تربیتی که در مدارس دولتی و مدارس و مراکز غیردولتی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ، حجت‌الله نریمانی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در همایش توسعه و تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف برای مدارس و مراکز غیر دولتی اظهار کرد: ضوابط و مقررات آموزشی و تربیتی که در مدارس دولتی و مدارس و مراکز غیردولتی باید رعایت شود و مدیران مدارس غیردولتی نیز موظف‌اند نسبت به ضوابط و مقررات آموزش و پرورش پایبند باشند.

وی با اشاره به اینکه بدحجابی سوغات کشورهای غربی و از تبعات جنگ نرم بوده و با فرهنگ و اعتقادات ما هیچ گونه سنخیتی ندارد، افزود: توسعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب نیاز به کار فرهنگی و فرهنگ سازی دارد و به صورت سلبی نمی شود با این موضوع برخورد کرد.

نریمانی اعلام کرد: ترویج عفاف و حجاب وظیفه همه دستگاه های فرهنگی است و متولیان فرهنگی نیز باید آموزش و پرورش را در این زمینه یاری کنند چراکه دانش‌آموزان علاوه بر تأثیرپذیری در محیط‌های آموزشی از جامعه، خانواده و رسانه‌هایی نیز تأثیر می‌گیرند و توسعه این فرهنگ نقش اساسی را در حفاظت و صیانت از بنیاد خانواده‌ها دارد.

وی عنوان کرد: رفتار های که توسط افراد بد حجاب در سطح جامعه صورت می‌گیرد سبب برهم خوردن امنیت و اساس خانواده‌ها می‌شود بنابراین اگر به موضوع ترویج و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب بپردازیم، می‌توانیم آسیب‌های ناشی از آن را کنترل کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان افزود: احیای واقعی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک تکلیف می‌تواند سلامت اجتماعی و اخلاقی جامعه را تضمین کند.
وی بازدید از مدارس دولتی و غیر دولتی با محوریت فرهنگ سازی حجاب و عفاف را از برنامه‌های شورای حجاب و عفاف و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان دانست و یادآور شد: ستاد در این راستا با شناسایی مدارس و مراکز لازم‌التوجه، کارهای فرهنگی و توانمندسازی همکاران را از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی در دستور کار قرار داده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32