کد خبر: 10486
17/12/26 - 11:04 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از siasat، ممنوعیت حجاب در یکی از دبیرستان های خصوصی شهر بمبئی واقع در ایالت مهاراشترای هندوستان، خشم و اعتراض عمومی را به ویژه در میان والدین دانش آموزان برانگیخته است. مسئولان مدرسه مدعی شده اند ممنوعیت حجاب برای […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از siasat، ممنوعیت حجاب در یکی از دبیرستان های خصوصی شهر بمبئی واقع در ایالت مهاراشترای هندوستان، خشم و اعتراض عمومی را به ویژه در میان والدین دانش آموزان برانگیخته است. مسئولان مدرسه مدعی شده اند ممنوعیت حجاب برای دانش آوزان و والدین در راستای تامین امنیت انجام شده است.

در پی اعتراضات شدید والدین مسلمان و محجبه نسبت به تصمیم مسئولان این دبیرستان خصوصی آن ها مدعی شده اند که هدف شان آسیب زدن به احساسات دینی مسلمانان نبوده و به منظور حفظ امنیت به چنین اقدامی دست زده اند و دانش آموزان و والدین بایستی هنگام ورود به مدرسه پوشیه و حجابشان را درآورده و صورتشان را آشکار کنند. هنگام خروج نیز دانش آموزان اجازه نخواهند داشت پوشیه به صورت داشته باشند یا حجاب به سر کنند.

کشور هندوستان حدود ۱۸۰ میلیون مسلمان دارد که در سال‌های اخیر به دلیل روی کار آمدن حزب ملی‌گرای بهارتیا جاناتا به رهبری نارندرا مودی هدف تبعیض‌های دینی بیشتری قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32