کد خبر: 10484
17/12/25 - 12:38 ب.ظ

به گزراش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایلنا به نقل از القدس العربی، «هاینس فسمان» وزیر آموزش در دولت راست افراطی جدید اتریش با بیان اینکه وی به مفهوم دولت سکولار پایبند است، تاکید کرد که زنان معلم در این کشور نباید از حجاب استفاده کنند. وی که با روزنامه محلی «کوریر» گفت‌وگو […]

به گزراش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایلنا به نقل از القدس العربی، «هاینس فسمان» وزیر آموزش در دولت راست افراطی جدید اتریش با بیان اینکه وی به مفهوم دولت سکولار پایبند است، تاکید کرد که زنان معلم در این کشور نباید از حجاب استفاده کنند.

وی که با روزنامه محلی «کوریر» گفت‌وگو کرده بود، درباره مسائلی چون برنامه‌های دولت جدید اتریش در زمینه مدارس از مهد کودک تا دانشگاه‌ها صحبت کرد. او همچنین بر ضرورت عدم اجازه به دانش آموزان در این کشور برای ترک مدرسه پیش از آموزش خواندن و نوشتن و حساب کردن، تاکید کرد.

فسمان با تاکید بر ضرورت اینکه دانش آموزان خارجی در این کشور باید در ابتدا زبان‌ آلمانی یاد بگیرند، یادآور شد که این دانش‌آموزان پس از آنکه به سطح مشخصی از یادگیری رسیدند، می‌توانند به جای آنکه همچنان در مدارس ویژه خارجی ها بمانند، وارد مدارس دانش‌آموزان اتریشی شوند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره منع استفاده از حجاب در مدارس این کشور نیز گفت: که به جز مدارس دینی و ویژه معلمان، در مدارس اتریش نباید از حجاب استفاده کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32