آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10481
۹۶/۱۰/۰۴ - ۱۲:۳۴ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایسنا” ، نشست عصر اندیشه ؛با موضوع”گشت‌های امنیت اخلاقی و نقش آن در ارتقاء سطح امنیت روانی جامعه” توسط کانون برهان سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی هرمزگان و با همکاری دانشگاه پیام نور بندرعباس برگزار شد. این نشست با حضور حجت‌الاسلام عباس فضلی(عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایسنا” ، نشست عصر اندیشه ؛با موضوع”گشت‌های امنیت اخلاقی و نقش آن در ارتقاء سطح امنیت روانی جامعه” توسط کانون برهان سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی هرمزگان و با همکاری دانشگاه پیام نور بندرعباس برگزار شد.

این نشست با حضور حجت‌الاسلام عباس فضلی(عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان)، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیلی(دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر هرمزگان) و ایوب زینلی(عضو هیئت‌علمی دانشگاه پیام نور بندرعباس) برگزار شدرفتارهای سلبی و نگاه مجرمانه در مسائل اخلاقی پاسخگو نیست

در ابتدا عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بابیان این‌که انسان یک موجود خطاکار و گناه پذیراست، ادامه داد: قرار است سخنی فلسفی از نوع اخلاقی آن به نام گشت امنیت اخلاقی را موردبحث و گفت‌وگو قرار دهیم.

فضلی افزود: انسان یک خطاکار ذاتی است یعنی یک خوی شیطانی دارد و یک خوی انسانی و اگرچه سعی می‌کند خوی انسانی‌اش بیشتر باشد اما فرازوفرود اخلاقی در جهان در همه‌ی جوانب و برای هر انسانی اتفاق می‌افتد.

وی خاطرنشان کرد:همچنین خوی شیطانی انسان، انسان را به زشتی و ناپسندی دعوت می‌کند اما دلیل خوبی برای انجام علنی و آشکار گناه و خطا نیست.

این عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: هر جامعه‌ای نیازمند یک قانون و نظام است و نظم اجتماعی همواره باید رعایت شود و کارکرد نیروی انتظامی در این جهت است تا بتواند یک جامعه‌ی آرمانی مطابق قوانین و نظم عمومی ایجاد کند.

فضلی اضافه کرد: حاکمیت نیز اگر بخواهد شخصیت انسان‌های جامعه را بی کم‌وکاست شکل دهد باید چاره‌ای بیاندیشد.

وی با انتقاد از افراط‌ و تفریط در اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: باید تلاش داشت که طبق دستورات دین مبین اسلام به اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر پرداخت.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: مردم ایران مذهبی و دلبسته به‌نظام و ارزش‌ها هستند به همین دلیل بهتر است زمینه‌های بروز رفتارهای خلاف اخلاق جستجو شده و در ادامه مسیر آن‌ها از بین برود البته این کار به ریشه‌یابی نیاز دارد زیرا تجربه نشان داده؛ رفتارهای سلبی و نگاه مجرمانه در مسائل اخلاقی پاسخگو نیست.

فضلی در پایان با اشاره به اهمیت امربه‌معروف و نهی از منکر در کلام بزرگان دین و مذهب عنوان کردند که بایستی آثار و برکات امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه و گستره مصادیق معروف و منکر برای مردم به‌ویژه جوانان بیان شود.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32