کد خبر: 10452
17/12/19 - 11:09 ق.ظ

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری thebreakingtimes؛ محمد سعد ابوبکر سوم، رئیس امور اسلامی در شورای عالی نیجریه معروف به سلطان سوکوتو یکشنبه (۲۵ آذر) در پنجمین مجمع ملی مرکز امور عمومی مسلمانان (MPAC) با موضوع «اعتماد عمومی و مسئولیت» به تشریح جنجال حجاب در نیجریه پرداخت. وی گفت: حجاب نه […]

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری thebreakingtimes؛ محمد سعد ابوبکر سوم، رئیس امور اسلامی در شورای عالی نیجریه معروف به سلطان سوکوتو یکشنبه (۲۵ آذر) در پنجمین مجمع ملی مرکز امور عمومی مسلمانان (MPAC) با موضوع «اعتماد عمومی و مسئولیت» به تشریح جنجال حجاب در نیجریه پرداخت.

وی گفت: حجاب نه تنها سبک لباس اسلامی برای بانوان است بلکه در ادیان مسیحی و یهودی نیز یک سبک پذیرفته شده است.

سلطان سوکوتو تاکید کرد: مسلمانان دوستدار صلح هستند و باید اجازه داشته باشند به اصول دین خود همانگونه که خداوند از طریق پیامبر تصریح کرده است، عمل کنند.

وی افزود: در قانون اساسی نیجریه آزادی حقوق دینی کاملا شفاف بیان شده است، با اینحال چرا مسلمانان این کشور باید از حق خود محروم شده و مورد آزار قرار بگیرند.

۶۰ درصد از جمعیت ۱۵۰ میلیونی نیجریه را مسلمانان تشکیل می‌دهند که دین اسلام، بعد از مسیحیت، دومین دین بزرگ این کشور به شمار می‌‌رود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32