کد خبر: 10441
17/12/19 - 10:38 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ،به نقل از “حوزه” ؛ به نقل از metronews، یک بانوی محجبه مسلمان در تورنتوی کانادا، در انتخابات شورای شهر ۲۰۱۸ ثبت‌نام کرده است و در صورتی که انتخاب شود، نخستین زن مسلمان محجبه‌ای خواهد بود که در کانادا در چنین مقامی فعالیت خواهد کرد. اسما مالک که از متولیان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ،به نقل از “حوزه” ؛ به نقل از metronews، یک بانوی محجبه مسلمان در تورنتوی کانادا، در انتخابات شورای شهر ۲۰۱۸ ثبت‌نام کرده است و در صورتی که انتخاب شود، نخستین زن مسلمان محجبه‌ای خواهد بود که در کانادا در چنین مقامی فعالیت خواهد کرد.

اسما مالک که از متولیان و یکی از اعضای هیئت مدیره مدارس منطقه‌ای تورنتو است، قصد دارد در انتخابات شورای شهر شرکت کند و می‌گوید که تنها یک‌سوم اعضای شورای شهر را زنان تشکیل داده‌اند و فقط دو نفر از آنان زیر سن ۳۵سال هستند.

وی افزود: من می‌خواهم جوانان، زنان و مردم رنگین پوست، سیاه و بومی بیشتری در مقامات شهری باشند و برای همه کار کنند. همه مردم باید در شورا نماینده داشته باشند. در حال حاضر شکاف بزرگ و فاصله‌ عمیقی به چشم می‌خورد. راهکارهایی برای این مشکل وجود دارد و امیدوار به ارائه یک چهره جدید در شورا در سال آینده میلادی هستیم.

مالک که دختر یک مهاجر پاکستانی‌تبار و سومین فرزند از چهار خواهر و برادر بوده، در استان میسیساگا کانادا بزرگ شده است. وی در سال ۲۰۱۴، هنگامی که می‌خواست در هیئت مدیره منطقه‌ای مدارس تورنتو ثبت‌نام کند، هدف کمپین تعمدی اسلام‌هراسان قرار گرفت و هم‌اکنون تصمیم گرفته نخستین بانوی محجبه در شورای شهر باشد.

در حملات اسلام‌هراسی علیه وی، اعلامیه‌های ناشناسی در محوطه منتشر شده بودند و وی را متهم به حمایت از تروریسم کردند. اسلام‌ستیزان خشمگین همه جا برای او مزاحمت ایجاد کرده و تهدید می‌کردند.

مالک درباره این حادثه گفت: تجربه سختی بود و انرژی روانی زیادی از من گرفت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32