آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10412
۹۶/۰۹/۱۸ - ۹:۴۹ ق.ظ

به گزارش پایاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایکنا” ، معصومه خلیلی، کارشناس و مشاور خانواده ، اظهار کرد: ­­کشور ما دارای قوانین مدنی و فرهنگ نهادینه ­ای بر پایه دین مبین اسلام است که دستور­العمل‌­هایی برای تعاملات صحیح و عفیفانه مردان و زنان نا­محرم در خانواده و اجتماع لحاظ کرده ­است که بر […]

به گزارش پایاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایکنا” ، معصومه خلیلی، کارشناس و مشاور خانواده ، اظهار کرد: ­­کشور ما دارای قوانین مدنی و فرهنگ نهادینه ­ای بر پایه دین مبین اسلام است که دستور­العمل‌­هایی برای تعاملات صحیح و عفیفانه مردان و زنان نا­محرم در خانواده و اجتماع لحاظ کرده ­است که بر اساس این دستورالعمل­ زنان را با حفظ حجاب و مردان را با حفظ نگاه، از شهوت به حضور در جامعه فرا می ­خواند. اما در فضای جامعه کنونی ما فرهنگ وارداتی در قالب تجدد و امروزی بودن بسیاری از این باید­ها و نباید­ها را زیر­پا گذاشته­ است و امروزه ما شاهد ارتباطات خارج از عرف دختران و پسران در مراکز عمومی و مهدهای علم و دانش هستیم.

کارشناس و مشاور خانواده با بیان اینکه پدیده ارتباطات خارج از عرف به صورت تدریجی و به مرور زمان به صورت یک امرعادی جلوه کرده­­ است، عنوان کرد: عدم بررسی ابعاد و پیامد­های اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی این مسئله سبب شده­ است تا قبح و زشتی این امر از بین برود.

وی گفت: امر به معروف و فرهنگ ­سازی برای جوانان به صورت تبلیغ عملی در قالب‌­های مختلف می‌تواند از شکل‌­گیری این ارتباطات خارج ازعرف که سبب مشکلات فراوان و تأخیر در امر ازدواج می­ شود، بکاهد.

خلیلی درباره عوامل ایجاد ارتباطات خارج از عرف بیان کرد: عواملی هم­چون نداشتن پوشش مناسب، عدم استفاده درست از بوی­خوش و آرایش، عدم ارضای غریزه جنسی، تأمین نشدن احساس نیاز به محبت در جوانان و الگو­گرفتن از فرهنگ غربی میتواند سبب ارتباطات خارج از عرف شود.

وی افزود: دین اسلام دین زیبایی و آراستگی است و پیشوایان ما نه ­تنها به زیبایی باطنی خود بلکه به زیبایی وآراستگی ظاهری خود نیز توجه داشته­ اند. همچنین آراستگی، عفاف و عزت­مندی با هم ارتباط دارند به ­گونه­ ای که فردی که دارای عزت­ نفس است در خود عظمت و صلابتی را احساس می­ کند که حقارت و پستی را نمی­ پذیرد و عزت­ مندی او باعث آراستگی عفیفانه در او می­ شود.

کارشناس و مشاور خانواده با بیان اینکه یکی از اهداف ازدواج ارضای غریزه جنسی است، گفت: متأسفانه امروزه به دلائل مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نظیر بالا­رفتن سطح توقعات، آینده شغلی جوانان و تشریفات غیر لازم امر ازدواج به تعویق افتاده است که این امر باعث ارضای نیاز­های جوانان از راه­های غیر عاقلانه و نامناسب و انحراف در جامعه می­ شود.

خلیلی اظهار کرد: اریکسون، روانشناس غربی می­ گوید: جوانان در مرحله­ ای از زندگی خواهان ارتباط نزدیک و دوستانه با دیگران و یافتن هویت جدیدی هستند که گمان می­ کنند خانواده و والدینشان نمی­ توانند از آن­ها حمایت کنند. که در این میان تأمین احساس نیاز به محبت به­ خصوص از جانب مادر می­ تواند از ایجاد ارتباطات خارج از عرف جلوگیری کند.

وی افزود: ارضای صحیح غریزه، تحکیم روابط خانوادگی، ایجاد فضای عاطفی و روابط صمیمانه در خانواده، احساس امنیت و آرامش و امر خود کنترلی از سوی جوانان گام­های مؤثری در جهت جلوگیری و کاهش ارتباطات خارج از عرف و پیامد­های نا­مطلوب آن در جامعه است.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32