آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10394
۹۶/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۴ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری “حوزه” به نقل از گاردین، یک دانشجوی دختر مسلمان در انگلستان که به خاطر داشتن حجاب اجازه ورود به یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مک دونالد در لندن را پیدا نکرد، فیلم این حادثه را در فضای مجازی منتشر کرده است. به گفته […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری “حوزه” به نقل از گاردین، یک دانشجوی دختر مسلمان در انگلستان که به خاطر داشتن حجاب اجازه ورود به یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مک دونالد در لندن را پیدا نکرد، فیلم این حادثه را در فضای مجازی منتشر کرده است.

به گفته منابع خبری دختر نوجوان مسلمان ۱۹ ساله که قصد داشت برای خرید وارد فروشگاه مک دونالد در شمال لندن شود، توسط مامور امنیتی متوقف شده و از او خواسته شد کشف حجاب کند. این دختر مسلمان که به صورت ناشناس باقی مانده بلافاصله گوشی همراهش را در آورده و از این حادثه فیلمبرداری می‌کند.

وی در فیلم به مامور امنیتی می‌گوید: این رفتار شما درست نیست. من نمی‌توانم حجابم را دربیاورم. من به دلایل دینی حجاب به سر کرده‌ام و از آن شرمنده نیستم. به همین جهت هم حق دارم مانند بقیه در صف بایستم و غذا بگیرم.

در نهایت مامور امنیتی که وضعیت را ناجور دیده و فیلم برداری دختر دانشجو را به نفع فروشگاه نمی‌بیند از او می‌خواهد دست از فیلم گرفتن بردارد. اما او حاضر به این کار نشده و می‌گوید که دیگر گرسنه نیست و در آینده نیز هرگز به مک دونالد باز نخواهد گشت.

این دختر مسلمان به خبرنگاران گفت: من ویدئوهای زیادی را دیده بودم که دختران مسلمان به خاطر حجاب شان مورد آزار و اذیت، تبعیض یا بی‌توجهی قرار می گیرند، اما هرگز فکر نمی‌کردم به صورت واقعی این حادثه برای خود من اتفاق بیافتد. اصلا باور نمی‌کردم.

گفتنی است پس از این حادثه یک سخنگوی مک دونالد طی بیانیه‌ای اعلام کرد این فروشگاه زنجیره‌ای هیچ آیین نامه‌ای در خصوص ممنوعیت یا جلوگیری از ورود بانوان محجبه یا هر گونه نماد مذهبی نداشته و به خاطر این حادثه از مشتری مسلمان عذر خواهی کرده است.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32