آخرین یادداشت

مسأله حجاب زن مسلمان در غرب

مسأله حجاب زن مسلمان در غرب

به گزارش پایگاه خبری حجاب ،به نقل از خبرنگار مهر، مقاله زیر توسط محمدرضا حضوربخش دانشجوی دکترای فلسفه تطبیقی دانشگاه قم و کارشناس گروه مطالعات راهبردی مجمع جهانی اهل بیت(ع) نوشته شده است که در ادامه از نظر شما می گذرد؛ اساساً کشورهای غربی به دلیل رویکرد سکولار و فارغ ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10323
۹۶/۰۸/۲۴ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، درحالی که سازمان‌ها و نهادهای تجاری در سرتاسر جهان به دنبال دریافت گواهینامه حلال برای جذب گردشگران مسلمان از سرتاسر جهان می‌باشند، پارک دیزنی لند در هنگ کنگ نیز از این قافله عقب نمانده و سرانجام موفق به دریافت گواهینامه حلال […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، درحالی که سازمان‌ها و نهادهای تجاری در سرتاسر جهان به دنبال دریافت گواهینامه حلال برای جذب گردشگران مسلمان از سرتاسر جهان می‌باشند، پارک دیزنی لند در هنگ کنگ نیز از این قافله عقب نمانده و سرانجام موفق به دریافت گواهینامه حلال شد.

طبق آمارها و ارقام، ۲۵% از گردشگران و بازدیدکنندگان در این پارک تفریحی تبعه خارجی هستند و در این میان درصد بالایی از این بازدیدکنندگان ملیت‌های مالزیایی و اندونزیایی داشته یا از خاورمیانه می‌آیند. در همین راستا نیز پارک تفریحی دیزنی لند در هنگ کنگ قصد دارد با ارائه تسهیلاتی اقدام به جذب بیشتر گردشگران مسلمان کند.

غذای حلال

به عنوان نمونه برخی از رستوران‌های داخل پارک از سوی صندوق امنای جامعه اسلامی هنگ کنگ گواهینامه حلال دریافت کرده‌اند و از این پس غذاهای حاوی گوشت ذبح حلال به مشتریان ارائه خواهند داد.

نمازخانه

به علاوه این پارک نمازخانه‌ای را نیز برای گردشگران مسلمان در نظر گرفته است. از آنجایی که پارک بسیار بزرگ بوده و خروج از آن برای اقامه نماز تقریبا غیرممکن می‌باشد، مسئولان پارک تسهیلات نمازخواندن را نیز برای گردشگران مسلمان در نظر گرفته‌اند و آن‌ها از این پس می‌توانند از نمازخانه پارک بهره‌مند شوند.

حجاب مخصوص

همچنین گفتنی است از در برخی از وسایل تفریحی پارک به شرکت کنندگان اجازه داشتن پوشش اسلامی داده نمی‌شد، به همین جهت نیز مسئولان پارک مجبور شده‌اند برای کسب گواهینامه حلال، حجاب مخصوصی را طراحی کنند تا گردشگران مسلمان بتوانند با پوشش اسلامی از وسایل تفریحی پارک استفاده کنند.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32