آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10321
۹۶/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ،رئیس ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر هرمزگان گفت: باید برای تغییر رفتار ناپسند، علم و دانش داشته باشیم و با آگاهی کامل این امر صورت بگیرد؛ گشت ارشاد در صورتی موفق است که با هدف خیرخواهی و دلسوزی و نگاه محترمانه سعی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ،رئیس ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر هرمزگان گفت: باید برای تغییر رفتار ناپسند، علم و دانش داشته باشیم و با آگاهی کامل این امر صورت بگیرد؛ گشت ارشاد در صورتی موفق است که با هدف خیرخواهی و دلسوزی و نگاه محترمانه سعی در ارشاد داشته باشد وگرنه با پرونده‌سازی و جریمه کردن هیچ بد پوششی باحجاب نمی‌شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیلی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر گل سرسبد احکام خداوند است اما باید افسوس خورد که این واجب زیبا و تأثیرگذار و اثربخش که می‌توان از آن به‌عنوان سرمایه اجتماعی جامعه نام برد به بیراهه برده شده و هدف والای امربه‌معروف و نهی از منکر، آن‌طور که باید در جامعه، گفته نشد و حتی، آموزش، نهادینه، ترویج و نیز منتشر نشد.

وی اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر، فراتر از آن چیزی است که ما به آن می‌پردازیم، این واجب الهی یکی از شیرین‌ترین، مؤثرترین و زیباترین شیوه‌های تعامل اجتماعی بشری است که انسان‌ها می‌تواند با عمل به این وظیفه و اجرای صحیح آن، گفتمان فرهنگی اثرگذار و اثربخش در جامع نهادینه کنند و تعمیق ببخشند.

رئیس ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر هرمزگان با اشاره به اینکه امربه‌معروف را دعوت به خیر و نیکی و نهی از منکر را بازداشتن از بدی و زشتی است، خاطرنشان کرد: بشر از زمان تأسیس سازمان ملل تاکنون قوانین متعددی را در همه حوزه‌ها وضع کرده که شعار همه آن‌ها دعوت به‌خوبی و بازداشتن از بدی و زشتی است.

وی اظهار کرد: با بررسی امربه‌معروف و نهی از منکر درمی‌یابیم که هیچ قانونی جامع‌تر، گویاتر و اثربخش‌تر از این واجب الهی نیست، به‌واسطه نهی از منکر، هر رفتار زشتی را می‌توانیم به افراد تذکر داد، البته تذکر دادن دارای سلسله‌مراتب خاصی است که باید رعایت شود.

حجت‌الاسلام اسماعیلی اضافه کرد: در سال‌های گذشته به‌اشتباه در اذهان مردم این‌گونه نهادینه شد که امربه‌معروف و نهی از منکر تنها مربوط به حجاب آن‌هم حجاب بانوان مربوط می‌شود، در حالی واقعیت این نیست و بدحجابی یکی از ده‌ها منکر بوده نه به‌عنوان مهم‌ترین و یا اصلی‌ترین آن محسوب شود.

وی با بیان اینکه امربه‌معروف را به یک موضوع منحصر کنیم کار درستی نیست و به فرهنگ واجب امربه‌معروف ظلم کرده‌ایم، این موضوع در مورد نهی از منکر نیز صدق می‌کند، عنوان کرد: اگر درخت امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه به‌خوبی کاشته شود، ریشه می‌زند و پس از مدتی شاهد رشد و شکوفایی آن در جامعه خواهیم بود و ثمرات شیرینی را برای جامعه به همراه دارد.

حجت‌الاسلام اسماعیلی اظهار کرد: بنابراین درصورتی‌که امربه‌معروف و نهی از منکر به‌خوبی در جامعه نهادینه شود هیچ‌کس در حق دیگری ظلم نمی‌کند، اخلاق و انصاف در جامعه رعایت می‌شود، با رعایت اخلاق در جامعه، دادگاه‌ها خلوت می‌شود بسیاری از پرونده‌ها در دادگاه‌ها به دلیل عدم مسؤولیت پذیری افراد و قانع نبودن به‌حق و حقوق خودشان است.

وی در پایان در خصوص نحوه اجرای طرح گشت ارشاد با بیان اینکه بعضاً نحوه اجرای این طرح رضایت‌بخش نیست، افزود: باید برای تغییر رفتار ناپسند، علم و دانش داشته باشیم و با آگاهی کامل این امر صورت بگیرد؛ گشت ارشاد در صورتی موفق است که با هدف خیرخواهی و دلسوزی و نگاه محترمانه سعی در ارشاد داشته باشد وگرنه با پرونده‌سازی و جریمه کردن هیچ بد پوششی باحجاب نمی‌شود.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32