آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10318
۹۶/۰۸/۲۳ - ۱۲:۲۸ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از themalaysianinsight، سازمان‌های فعال مدنی در مالزی نسبت به آیین نامه‌ها و قوانین داخلی هتل‌ها در رابطه با ممنوعیت حجاب برای کارکنان هتل در مالزی شکایت کرده و این قوانین را نقض واضح و آشکار آزادی دینی و تبعیض […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از themalaysianinsight، سازمان‌های فعال مدنی در مالزی نسبت به آیین نامه‌ها و قوانین داخلی هتل‌ها در رابطه با ممنوعیت حجاب برای کارکنان هتل در مالزی شکایت کرده و این قوانین را نقض واضح و آشکار آزادی دینی و تبعیض مذهبی دانستند.

ائتلاف سازمان‌های جامعه مدنی مالزی امروز با انتشار بیانیه ای از وزارتخانه‌های گردشگری، فرهنگ و زنان، خانواده و جامعه و سایر مقامات مربوطه خواستند در باره این قوانین بازنگری انجام دهند.

آذریل محمد امین رئیس این ائتلاف گفت: هرچند ما بر این باور هستیم که کارفرمایان حق دارند یونیفرم خاصی را برای کارکنان‌شان درنظر بگیرند و حتی اشکال خاص غیرمذهبی را نیز محدود کنند و به دلایل امنیتی نیز قوانینی در رابطه با لباس قرار دهند این قوانین تنها در هنگام ضرورت می‌توانند گذاشته شوند.

وی افزود: پوشش اسلامی و حجاب برای زنان مسلمان قطعا تحت این دسته بندی‌ها و محدودیت‌ها قرار نمی‌گیرد.

آذریل گفت: این آیین نامه به وضوح یک پیش داوری شخصی و عدم تحمل فرهنگی بوده و براساس تصمیمات عاقلانه تجاری یا در راستای مبانی قانونی گرفته نشده و به همین جهت نیز باید فورا چنین قوانینی برداشته شوند.

وی در ادامه گفت: کشور مالزی کشوری با تنوع جمعیتی غنی می‌باشد و نباید از آزادی بیان مذهبی در آن ممانعت شود. هنگامی که شما یک گروه مذهبی را از آزادی مذهبی محروم می‌سازید این مسئله سبب خلق خصومت می‌شود که کاملا خلاف آنچه صنعت مهمان‌نوازی و گردشگری به آن نیاز دارد است.

مرکز اتحادیه بین المللی کارگری در مالزی اخیرا شکایاتی از سوی کارکنان هتل‌ها در خصوص قوانین و آیین‌نامه‌های ممنوعیت حجاب و روسری دریافت کرده است.

در این میان نورالعظما انوار معاون حزب عدالت مالزی گفت: مسئولین بایستی گواهینامه فعالیت هتل‌هایی را که چنین تبعیضی را علیه زنان مسلمان سبب شده‌اند لغو کنند. این چنین تبعیض‌ها سبب شده زنان مسلمانی که به حجب و حیاء عقیده دارند نتوانند در مشاغل پیشرو باشند.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32