کد خبر: 1025
15/05/17 - 7:50 ق.ظ

حجت الاسلام صدیقی گفت: وضع هواپیماها بسیار بد است. در برخی هواپیماها آن چنان وضع را به سمت بدحجاب ها پیش برده اندکه اگر یک طلبه تذکر دهد عصبانی می شوند.

حجاب در هواپیما

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از رسا، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در مراسم عزاداری سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) که در محل حسینیه تهرانی ها برگزار شد، گفت: ما برای رسیدن به خدا آمده ایم و فاصله زیادی هم با خدا داریم؛ طبق روایات ۷۰ هزار حجاب بین ما و خدا وجود دارد و برای رسیدن به خدا باید از تمام این موانع عبور کرد.

امام جمعه موقت تهران با انتقاد صریح از وضعیت عفاف و حجاب در هواپیماها، گفت: حجاب در هواپیما ها خیلی بد است و مناظری در آن دیده می شود که دل انسان را خون می کند، خیلی بی حیایی دیده می شود؛ در برخی از هواپیما ها آن چنان وضع را به سمت بد حجاب ها پیش برده اند که اگر یک طلبه بابت آن تذکر دهد عصبانی می شوند.

 حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به حکمت ۴۷۴ نهج البلاغه که امیر مؤمنان علی(ع) در آن می فرماید: «اَشدّ الذّنوب مَا استخفَّ به صاحبه»، کوچک شمردن گناه و اصرار بر انجام آن را بدترین گناهان دانست و افزود: گناهان کبیره انسان را بدبخت می کند که تعدادی از آن ها در قرآن نام برده شده، تعدادی نیز روایات آن ها را احصا کرده و نوع سوم گناهان کبیره هم همان گناهان صغیره ای است که کوچک شمرده شده و یا بر آن اصرار می شود.

 

وی در پایان ضمن توصیه به جوانان به مرور پرونده اعمال، تأکید کرد: اگر در اعمال خود بدی دیدید، سجده های خود را طولانی کنید، سجده موجب ریزش گناهان می شود، از آن غفلت نکنید و مراقب باشید این سجده ها در جمع نباشد چرا که انسان را به ریا می کشاند؛ اگر انسان گناه نکند، خدا عبادت و ذکر را برایش شیرین می کند بنابراین می تواند سجده های طولانی داشته باشد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32