کد خبر: 10242
17/10/25 - 12:14 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه “،به نقل از cbc، در پی درخواست یک افسر پلیس زن مسلمان، اداره پلیس استان اوتاوای کانادا، حجاب را به یونیفرم ماموران این اداره می‌افزاید. لیلا شیبلی، افسر پلیس مسلمان در اوتاوا پیشتر طی مصاحبه‌ای با خبرنگاران گفته بود که آرزو دارد حجاب به […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه “،به نقل از cbc، در پی درخواست یک افسر پلیس زن مسلمان، اداره پلیس استان اوتاوای کانادا، حجاب را به یونیفرم ماموران این اداره می‌افزاید.

لیلا شیبلی، افسر پلیس مسلمان در اوتاوا پیشتر طی مصاحبه‌ای با خبرنگاران گفته بود که آرزو دارد حجاب به یونیفرم پلیس افزوده شود و اینکه یونیفرم محجبه تعداد بیشتری از زنان مسلمان را به پیوستن به اداره پلیس تشویق خواهد کرد.

در پی انتشار این مصاحبه چارلز بوردلو رئیس پلیس اوتاوا اعلام کرد که قصد دارد حجاب را نیز به یونیفرم ماموران اداره اضافه کند.

بوردلو گفت: هرچند در موضع فعلی داشتن حجاب رسما ممنوع نیست، اما ما به دنبال شیوه‌هایی هستیم که عملا اجازه دهیم افسران پلیس حجاب اسلامی داشته باشند و یک سیاست فرهنگی مذهبی منسجم‌تری داشته باشیم. ما البته باید مطمئن شویم حجابی که افسران پلیس زن می‌پوشند از نظر ایمنی خللی در کارشان ایجاد نکرده و مناسب شغل شان باشد.

افسر پلیس زن مسلمان در این باره گفت: من از شنیدن این خبر بسیار هیجان زده هستم و ابتدا باور نکردم.

وی افزود: امیدوارم این قانون جدید زنان مسلمان بیشتری را به ثبت نام و ورود به اداره پلیس تشویق کند. به نظرم این باعث می‌شود زنان مسلمان بیشتری برای ورود به آکادمی پلیس تشویق شوند.

بوردلو افزود: خانم شبیلی البته باید یک درخواست رسمی برای حجاب پرکند.

بوردلو مدعی شد تصمیمش برای افزودن حجاب به یونیفرم زنان مربوطب ه درخواست افسر پلیس مسلمان این اداره داشته و ارتباطی با قانون منع پوشیه در استان کبک در کانادا ندارد.

گفتنی است هفته گذشته، مقامات استان کبک با تصویب قانونی، داشتن پوشیه و برقع را در اماکن عمومی، ادارات دولتی، وسایل نقلیه عمومی و دیگر مراکز ممنوع ساختند. این قانون اعتراضات گسترده‌ای را در جامعه کانادا، از سوی شخصیت‌های مسلمان و غیرمسلمان برانگیخته است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32