کد خبر: 10217
17/10/21 - 11:59 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از “خبرگزاری رسا” ، تارنمای انگلیسی گاردین در گزارشی اعلام کرد: استان کِبِک کانادا با تصویب قانونی جدید، پوشاندن چهره را در مکان‌هایی از جمله ادارات دولتی و در زمان استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی ممنوع کرد. به نظر می‌رسد این نخستین بار باشد که […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از “خبرگزاری رسا” ، تارنمای انگلیسی گاردین در گزارشی اعلام کرد: استان کِبِک کانادا با تصویب قانونی جدید، پوشاندن چهره را در مکان‌هایی از جمله ادارات دولتی و در زمان استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی ممنوع کرد. به نظر می‌رسد این نخستین بار باشد که طرح منع پوشاندن چهره در بخشی از آمریکای شمالی اجرایی می‌شود.

این طرح که پایانی بر دوسال اختلاف و مباحثه بود. مخالفان قانون جدید آن را به نقض آزادی برخی اقلیت‌ها از جمله زنان مسلمان تعبیر می‌کنند؛ گرچه در متن قانون از اشاره مستقیم به برقع و نقاب پرهیز شده است.

پیش نویس اولیه این قانون، پوشاندن چهره را تنها در زمان استفاده از خدمات دولتی و نهادهای بهره‌مند از ردیف بودجه از جمله دانشکده‌ها منع می‌کرد؛ با این حال گستره آن در ماه اوت به شهرداری‌ها، هیات اجرایی مدارس، بیمارستان‌ها و حمل و نقل عمومی رسید.

در این قانون تاکید شده است می‌توان برخی افرادی را که به تعلیم آموزه‌های دینی می‌پردازند و یا به علت خطرات شغلی ناچار به پوشاندن چهره خود هستند، استثنا دانست.

این مسأله موجب به وجود آمدن سردرگمی در نحوه اجرای قانون شده است. «استفان والی» سرپرست امور قضایی کبک روز چهارشنبه وعده داد که استانداری به زودی دستورالعمل‌های جزئی‌تری را در این رابطه ارائه دهد.

پیش از این ممنوعیت‌های مشابهی در برخی کشورهای اروپایی مانند بلژیک، بلغارستان، فرانسه، ایتالیا، سوئیس و هلند به اجرا در آمده بود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32