کد خبر: 10183
17/10/12 - 10:52 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی اکسپرس؛ یک کارمند فروشگاه کاپیوتری در وین اتریش به دلیل پوشیدن لباس فانتری کوسه مشمول جریمه ۱۳۵ پوندی شد. این کارمند فروشگاه لوازم دیجیتال برای جلب نظر مشتری لباس کوسه به تن داشت و خارج از […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی اکسپرس؛ یک کارمند فروشگاه کاپیوتری در وین اتریش به دلیل پوشیدن لباس فانتری کوسه مشمول جریمه ۱۳۵ پوندی شد.

این کارمند فروشگاه لوازم دیجیتال برای جلب نظر مشتری لباس کوسه به تن داشت و خارج از فروشگاه مشتریان را به داخل دعوت می کرد. با این حال پلیس به اقتضای قانون ممنوعیت پوشیدن حجاب چهره (برقع) او را به جرم پوشاندن تمامی صورت خود ۱۳۵ پوند جریمه کرد.

سخنگوی پلیس وین درباره این اقدام گفت: کوسه جریمه شد چون همه سر و صورتش را در لباس فانتزی پوشانده بود. کاملا مشخص بود که او برای فروشگاه لوازم دیجیتال مک شارک تبلیغات انجام می دهد ولی او از قانون سرپیچی کرده است.

قانون ممنوعیت پوشیدن حجاب چهره در اتریش از اول اکتبر اجرایی شده است. این قانون برای مقابله با حملات احتمالی تروریستی در شهرهای اتریش صورت گرفته است. پوشیدن انواع ماسک های اسکی، ماسک های تنفسی و ماسک های حزبی بدون مجوز در خیابان های این کشور ممنوع است و مشمول جریمه می شود.

این قانون معایبی نیز دارد. چندی پیش یک زن غیر مسلمان که به دلیل سرما بخشی از صورت خود را با روسری پوشانده بود توسط پلیس متوقف شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32