برای آشنایی جوامع غیر اسلامی و اسلامی با پوشش مردم ایران

نمایشگاهی با محوریت پوشش مردم ایران در فیلیپین

کد خبر: 10167
17/10/11 - 11:27 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا “، معرفی جایگاه حضور زن در مکتب اسلام و نظام اسلامی از نگاه پوشش، ترسیم هنر زنان مسلمان ایرانی در فرهنگ اصیل و سنت‌های دیرین آن و ارائه حجاب کامل و برتر در جامعه اسلامی به عنوان پوشش ملی از جمله اهداف برگزاری این […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا “، معرفی جایگاه حضور زن در مکتب اسلام و نظام اسلامی از نگاه پوشش، ترسیم هنر زنان مسلمان ایرانی در فرهنگ اصیل و سنت‌های دیرین آن و ارائه حجاب کامل و برتر در جامعه اسلامی به عنوان پوشش ملی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

نمایشگاه لباس‌های سنتی زنان ایران در دانشگاه “سانتاتوماس” با حضور معاون برنامه‌ها و همکاری‌های بین الملل دانشگاه این دانشگاه و محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی افتتاح شد.

لیلیان سوزان – معاون بین الملل دانشگاه “سانتا توماس” در مراسم افتتاح این نمایشگاه در سخنانی ضمن تشکر از رایزنی فرهنگی به خاطر برگزاری این نمایشگاه گفت: بسیار خرسندم که نمایشگاه لباس‌های سنتی زنان ایران در این دانشگاه برگزار می‌شود. ایران به عنوان سرزمینی تاریخی با فرهنگ‌های گوناگون نگاه ما را به خود جلب می‌کند. وقتی به ایران می‌نگریم نکات زیادی را در آنجا پیدا می‌کنم که یکی از این نکات استفاده‌ی بسیار از زیبایی‌های طبیعت و رنگ‌های گوناگون در زندگی مردم است.

او ادامه داد: معماری در تاریخ کهن ایران نقش به سزایی را ایفا کرده است. طراحی‌های داخل و خارج خانه برای رفاه خانواده و چگونگی پذیرایی میهمانان در خارج از اتاق‌های اقامت اعضای خانواده ایرانی قداست معماری ایرانی را نشان می‌دهد. اساسی‌ترین ویژهگی ایران خدامحوری توأم با دمکراسی است این یکی از مختصات ویژه و قابل تأمل مردم ایران است که از زمان قبل از اسلام تا کنون در ایران به وضوح قابل مشاهده است. هنر ایران و ایرانی گویای قدمت و تمدن بزرگی است که نشان شان و عظمت و بزرگی مردم این سرزمین است. دانشگاه سانتا توماس مفتخر است که میزبان نمایشگاهی است که بخشی از هنر ایران زمین در معرض دید دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه قرار گرفته است.

محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل نیز در ادامه این مراسم ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه “سانتا توماس” برای برگزاری این نمایشگاه بیان کرد: از اینکه نمایشگاه لباس‌های سنتی زنان ایرانی در قدیمی‌ترین دانشگاه آسیا به نمایش گذاشته می‌شود بسیار خوشحالم. زنان ایرانی هنر را از طبیعت به داخل خانه آوردند و نقش نگار طبیعی را با خود همراه کردند.

او در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: زیبایی چشم نواز این لباس‌ها در تنوع رنگ‌ها نشانه‌ای از هنر ایرانی در طول هفت هزار سال تمدن ایران است تنوع رنگ‌ها در زندگی روزمره هدیه‌ای است که ایرانیان در طول هزاران سال به جهانیان هدیه کردند. زبان و هنر زبان همکاری و دوستی بین اقوام و ملل و ادیان مختلف است.

همزمان با نمایشگاه لباس‌های سنتی زنان ایران، نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تزئینی ایران نیز در بخش دیگری از دانشگاه سنت توماس در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت. دانشگاه “سانتا توماس” یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه آسیا است که در شهر مانیل فعالیت می‌کند و رئیس این دانشگاه مستقیماً از سوی واتیکان تعیین می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32