کد خبر: 10149
17/10/08 - 8:56 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری رسا ، آیت الله عبدالنبی نمازی، در دیدار هیأت رئیسه دانشگاه کاشان با اشاره به رسالت حوزه و دانشگاه در نظام توحیدی و جامعه اسلامی، گفت: دانشگاه در مسیر فعالیتهای خود یک خط سیر عادی را دارند که اگر نتوانند مشکل بشر را حل و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری رسا ، آیت الله عبدالنبی نمازی، در دیدار هیأت رئیسه دانشگاه کاشان با اشاره به رسالت حوزه و دانشگاه در نظام توحیدی و جامعه اسلامی، گفت: دانشگاه در مسیر فعالیتهای خود یک خط سیر عادی را دارند که اگر نتوانند مشکل بشر را حل و علم و ایثار و محبت را جایگزین جهل کنند با مشکل رو به رو خواهیم شد.

وی با تأکید براینکه دانشگاه و حوزه درنظام توحیدی رسالتی خطیر برعهده دارند عنوان کرد: در شرایط امروز بحران بین المللی اخلاقی و معنویت، رسالت دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران فراتر از دیگر دانشگاه های جهان است و باید دانشجویانی عالم و عابد تربیت کنند.

آیت الله نمازی ادامه داد: هنر اساتید دانشگاه این است که در کنار دروس علمی دانشگاهی، بتوانند ‹‹انسان›› به معنای واقعی و صحیح کلمه که متخلق به اخلاق و مجهز به سلاح معرفت تربیت کنند و از دانشگاه فارغ التحصیل شوند.

نماینده ولی فقیه در کاشان تأکید کرد: امروز که چشم همه دنیا به جمهوری اسلامی ایران دوخته شده است که اگر فارغ التحصیلان دانشگاه ها در نظام توحیدی و نظام اسلامی ایران مسلح به سلاح معرفت نباشند مشکلات جامعه همچنان به قوت خودش باقی خواهد ماند.

آیت الله نمازی همچنین لزوم انتخاب رشته های اولویت داری که در کمال انسان موثر است را یادآور شد و اظهار داشت: در میان تمامی علومی که دارای فواید و ارزش هستند، معرفت الله و خداشناسی یکی از مهمترین علومی است که می تواند ‹‹انسان›› تربیت کند.

به گفته وی، جامعه ای که خدا شناس شد، در این جامعه دیگر خبری از ظلم و ستم و تبعیض و تهمت و ناسزا و بدگویی نخواهد بود و هر آنچه هست نیکی و خوبی و زیبایی است.

وی همچنین بر تجدید نظر در برخی از علوم و رشته های تحصیلی تأکید و عنوان کرد: در شورای انقلاب باید دراین باره تجدید نظر شود تا اساتید نسبت به مسائل معرفت الله و خداشناسی در دانشگاه ها اهتمام داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در کاشان به بحث مطرح حجاب در دانشگاه ها نیز اشاره کرد و یادآور شد: یکی از مسائل مهمی که در دانشگاه مغفول مانده است، بیان فلسفه حجاب و اسراری است که در حجاب جاسازی شده، از این رو اگر فلسفه حجاب از سوی اساتید دانشگاه به درستی برای دانشجویان بیان شود، دانشجویان داوطلبانه خواهند پذیرفت.

آیت الله نمازی در ادامه بحث حجاب در دانشگاه های جهان از سوی روزنامه جمهوری اسلامی ایران و استفاده از لباس های فرم برای دانشجویان خارجی در دانشگاه های سراسر جهان اشاره کرد و گفت: درصورتی که بحث استفاده از لباس فرم در دانشگاه های ایران اجرایی شود می تواند به بحث بدحجابی در دانشگاه خاتمه دهد.

وی با تأکید بر اینکه حجاب را نمی توان با ضرب زور و تهدید به پیش برد، اظهار داشت: دانشجویان اگر به این نتیجه برسند که حجاب برای آنها آثار و دستاوردهایی را به همراه دارد، داوطلبانه از حجاب استقبال خواهند کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32